X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 51438
Przesłano:

Ćwiczenia ogólnousprawniające, wzmacniające poszczególne partie mięśniowe - scenariusz zajęc

KONSPEKT ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH

Uczennic
Prowadzący:
Data zajęć:
Temat: Ćwiczenia ogólnousprawniające , wzmacniające poszczególne partie mięśniowe
Cele główne:
1. Podporządkowanie się poleceniom nauczyciela
2. Podążanie nauczyciela za aktywnością ucznia
Cele szczegółowe:
1. Uczeń samodzielnie przygotowuje się do zajęć (samodzielnie się przebiera i ubiera, składa i rozkłada ubrania)
2. Uczeń reaguje na polecenia nauczyciela (słowne lub naśladowanie) i wykonuje je.
Metoda: naśladowcza
Pomoce: materac, piłka, drabinka, guma Thera Band
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Czas zajęć: 60 min

Przebieg zajęć:
I. Część wstępna
1. Organizacja lekcji
- uczeń z niewielką pomocą przygotowuje się do zajęć
-samodzielne zdjęcie obuwia
2. przy drabince
- w leżeniu na brzuchu uczeń wspina się obiema kończynami górnymi na drabinkę
- w leżeniu na plecach uczeń wspina się kończynami dolnymi na drabinki

II. Część główna
1. W leżeniu na brzuchu na materacu uczeń rękoma rzuca piłkę z za głowy do nauczyciela
2. W leżeniu przodem, czoło oparte na podłodze. Nogi proste, złączone – ramiona wykonują ruchy pływackie „żabki”.
3. Leżenie tyłem przy ścianie, nogi ugięte, stopy obłapują piłkę i wtaczają ją po ścianie.
Leżenie tyłem, ramiona pod głową, nogi ugięte w stawach biodrowych. Uniesienie bioder w górę i wytrzymanie.
4. przeciąganie liny
5. Połóż się na boku z taśmą przywiązaną do kostek. Unieś zewnętrzną nogę dosyć wysoko do góry i znów opuść. Powtórz 15 razy i zmień stronę.
6. Slalom - Uczeń podnosi woreczek porusza się slalomem między pozostały woreczkami . W wyznaczonym miejscu zatrzymuje się i rzuca do celu.
Może na koniec jakieś ćw. relaksacyjne , uspokajające po wysiłku np. w leżeniu na plecach przenoszenie rąk za głowę (wdech ) o powrót rąk do pozycji wyjściowej (wydech )

III. Część końcowa
1. Przeciąganie liny
2. W pozycji stojącej uczeń podnosi ręce do góry i robi wdech, uczeń opuszcza ręce i robi wydech
- nauczyciel dziękuje za dobrą pracę na lekcji
- Uczeń samodzielnie lub z niewielką pomocą przebiera się

Zrealizowanie założonych celów uzależnione jest od funkcjonowania ucznia w danym dniu.

podpis

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.