KONSPEKT ZAJĘCIA DYDAKTYCZNEGO
Nazwisko nauczyciela/lki:
1. Data zajęcia:
2. Grupa przedszkolna: 4-latki
3. Temat kompleksowy: Put on your shoes
4. Temat zajęcia: Clothes for cold days – utrwalenie słownictwa
5. Cele operacyjne zajęcia /planowane osiągnięcia dzieci/:
• Dziecko powtarza rymowanki, proste wierszyki i śpiewa piosenki w grupie.
• Dziecko nazywa podstawowe ubrania zimowe (szalik, czapka, kurtka, buty) w języku angielskim.
• Dziecko umie wskazać wybrane ubranie spośród zaprezentowanych przez nauczyciela i nazwać je w języku angielskim.
• Dziecko uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych.
• Dziecko rozumie bardzo proste polecenia i reaguje na nie.
6. Forma pracy:
W grupie
7. Metody pracy:
• percepcyjne: pokaz
• metody słowne: objaśnianie i instrukcje,
• aktywizujące: zadań stawianych do wykonania
8. Organizacja zajęcia:
15 minut
9. Środki dydaktyczne:
nagranie utworu ,,Put on your”(SuperSimple.com), obrazki przedstawiające zimowy krajobraz, sylwetka chłopca i dziewczynki, papierowe ubrania, pudełko, ubrania: kurtka, buty, czapka, szalik , papierowe koszulki dla każdego dziecka, uśmiechnięta i smutna postać.
10. Przygotowanie nauczyciela/lki: Program „W kręgu zabawy” J.Pytlarczyk; www.supersimplesongs.com
11. Przebieg zajęcia:
TOK ZAJĘCIA/MOMENT EDUKACYJNY
CZYNNOŚCI DZIECI
CZYNNOŚCI NAUCZYCIELA
ŚRODKI DYDAKTYCZNE
OSIĄGANE UMIEJĘTNOŚCI DZIECI
(CELE OPERACYJNE)
Powitanie „Hello song” dzieci reagują na powitanie , próbują śpiewać piosenkę.
Nauczyciel śpiewa piosenkę.
Nagranie piosenki
Dziecko powtarza rymowanki, proste wierszyki i śpiewa piosenki w grupie.
Make a circle dz. śpiewają piosenkę, wykonują polecenia
Śpiewa piosenkę: podaje części ciała
Dziecko rozumie bardzo proste polecenia i reaguje na nie.
Mistery box – przypomnienie poznanego słownictwa
Podają nazwy garderoby wyciągane z pudełka (hat, scarf, jacket, shoes).
Odpowiadają na pytania.
Nauczycielka wyciąga z pudełka kolejno: czapkę, szalik, kurtkę, buty.
Pudełko, czapka, szalik, kurtka, buty
Dziecko nazywa podstawowe ubrania zimowe (szalik, czapka, kurtka, buty) w języku angielskim.
Piosenka ,,Put on your..”( SuperSimple.com) dz. naśladują ruchy i śpiewają piosenkę
Śpiewa piosenkę, ilustruje tekst ruchem.
Nagranie utworu
Dziecko uczestniczy w zabawach, np. muzycznych, ruchowych, plastycznych.
It’s cold outsider – ćwiczenia w słuchaniu i rozumieniu poznanego słownictwa
Dzieci oglądają obrazek i określają jaka jest temperatura (zimno – cold).
Ubierają postać dziewczynki i chłopca wg poleceń nauczyciela.
Pokazuje obrazki z zimowym krajobrazem, sylwetę dziewczynki i chłopca, papierowe ubrania.
Prosi poszczególne dzieci o ,,ubranie” papierowych postaci.
Obrazek przedstawiający zimę, sylweta chłopca i dziewczynki, papierowe ubrania.
Dziecko umie wskazać wybrane ubranie spośród zaprezentowanych przez nauczyciela i nazwać je w języku angielskim.
Put on your... - zabawa utrwalająca poznane słownictwo
( SuperSimple.com) Śpiewają piosenkę w języku anielskim.
Wykonują polecenia.
Śpiewa piosenkę, wydaje polecenia.
Ubrania
Dziecko umie wskazać wybrane ubranie spośród zaprezentowanych przez nauczyciela i nazwać je w języku angielskim.
Ewaluacja
Kładzie papierową koszulkę przy wybranym ludziku
Nauczycielka pokazuje dzieciom ludziki przedstawiające dwie emocje (radość i smutek).
Każdego z nich kładzie na podłodze i prosi, by dzieci stanęły przy uśmiechniętej postaci, jeśli zajęcia im się podobały lub przy smutnej, jeśli zajęcia im się nie podobały.
Ludzik z uśmiechnięta buzią, ludzik ze smutną buzią, papierowa koszulka dla każdego dziecka.
_______________________
Podpis nauczyciela