Numer: 51069
Przesłano:
Dział: Języki obce

Konspekt lekcji "Dzień Świętego Patryka"

Temat lekcji: Saint Patrick’s Day (Dzień Świętego Patryka).

Cele ogólne:
kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur,
poznanie symboli związanych z Irlandią i Dniem Św. Patryka,
wzbudzanie i umacnianie motywacji do nauki języka obcego,
Cele operacyjne:
uczeń potrafi wskazać na mapie Irlandię oraz rozpoznaje jej flagę i godło,
uczeń wie kim był Święty Patryk oraz zna tradycje i zwyczaje związane z Dniem Świętego Patryka,
uczeń rozpoznaje symbole Dnia Świętego Patryka,
uczeń potrafi posługiwać się podstawowym słownictwem tematycznie związanym z Dniem Świętego Patryka,
uczeń, rozwija umiejętność słuchania oglądając film dotyczący Dnia Świętego Patryka i odpowiadając na pytania szczegółowe,
uczeń rozpoznaje brzmienie muzyki irlandzkiej,
doskonalenie pracy w grupach.

Pomoce dydaktyczne: komputer, tablica multimedialna, serwis You Tube, karty pracy, karty obrazkowe, tablica i markery.

Formy pracy: zbiorowa, grupowa/w parach, indywidualna.

Metody pracy: słowna, praktycznego działania, oglądowa.

Przebieg lekcji
1. Rozpoczęcie:
Przywitanie uczniów.
Sprawdzenie obecności.

2. Część główna:
Podanie tematu zajęć.
Nauczyciel włącza krótki film bez komentarza prezentujący widok Irlandii z lotu ptaka z irlandzką muzyką „Ireland - Flying through the country” (http://www.youtube.com/watch?v=2iUPb7y0hgE ) - wprowadzenie do tematu.
Burza mózgów – uczniowie mówią w języku angielskim lub polskim, co wiedzą o Irlandii i Dniu Świętego Patryka.
Uczniowie otrzymują kartę pracy z dwunastoma zdaniami na temat Irlandii i Dnia Św. Patryka. Uzupełniają zdania wyrazami podanymi w ramce (możliwość konsultacji w parze). Po uzupełnieniu zdań, uczniowie otrzymują krótkie teksty do przeczytania, na podstawie których sprawdzają poprawność wykonanego zadania. Teksty czytają wybrani uczniowie. Wspólne sprawdzenie zadania.
Wprowadzenie słownictwa charakterystycznego dla Irlandii i Dnia Św. Patryka przy pomocy kart obrazkowych.
Nauczyciel rozdaje uczniom karteczki z pytaniami, na które uczniowie będą musieli znaleźć odpowiedzi w krótkim filmie na YouTube pt. „The history of St. Patrick’s Day”. Przed obejrzeniem filmu uczniowie zapoznają się z pytaniami. Nauczyciel tłumaczy pytania, jeśli jest taka konieczność.
Uczniowie oglądają film. Po obejrzeniu odpowiadają na pytania (możliwość pracy w parze). Nauczyciel prosi kilku uczniów o udzielenie odpowiedzi przed całą klasą.
Jeśli wystarczy czasu, w parach lub grupach 3-osobowych uczniowie w ciągu 3 minut starają się wypisać jak najwięcej zielonych rzeczy, które potrafią nazwać w języku angielskim. Pary lub grupy prezentują swoje pomysły.

3. Zakończenie:
Wystawienie „plusów” aktywnym uczniom.
Pożegnanie się.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.