Scenariusz lekcji języka niemieckiego z wykorzystaniem TIK, Klasa 5
Temat: „Wohin in den Urlaub?”
Cele lekcji: Poziom wiadomości:
- uczeń utrwala słownictwo związane z miejscami wypoczynku,
- poznaje przyimki miejsca( in, an, nach)
Poziom umiejętności:
- rozumie polecenia nauczyciela,
- kształci umiejętność mówienia po niemiecku,
- utrwala odmianę czasownika fahren
Poziom postaw:
-rozwijanie umiejętności pracy w grupie, współpracy.
Metody pracy: , gra, ćwiczenia interaktywne,
Formy pracy: plenum, praca w grupach.
Materiały: - prezentacja multimedialna, karty pracy, aplikacja Lerning Apps, Wordwall
PRZEBIEG LEKCJI:
Część wstępna (5min):
1. Czynności wstępne (powitanie, sprawdzenie listy obecności)
2. Zapisanie tematu na tablicy
3. Podanie celów lekcji i planu pracy
Część główna: (35 minut)
1. Uczniowie oglądają prezentację „Wohin in den Urlaub “ . Najważniejsze informacje notują w zeszytach (5min).
2. Uczniowie wymieniają zwroty zanotowane (5min).
3. Dzieci w parach rozwiązują online zagadki związane z podróżami Escape room (10 minut)
4. Uczniowie rozwiązują ćwiczenia interaktywne w aplikacji Learning Apps na ekranie dotykowym w formie „milionerów”(należy prawidłowo przetłumaczyć zwrot/zdanie). W kolejnych ćwiczeniach uczniowie dopasowują przyimki do miejsc urlopowych (10min).
4.Uczniowie podzieleni na 4 grupy odpowiadają na punkty zadawane przez nauczyciela (gra Bamboozle)( 10min).
Część końcowa (5min):
1. Podsumowanie pracy uczniów, nagrodzenie plusami / ocenami najaktywniejszych uczniów