X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 50755
Przesłano:

Moja mała ojczyzna. Scenariusz zajęć z etyki dla klas 1-3

2. Etap edukacyjny i klasa * klasa III szkoły podstawowej
3. Temat zajęć * Moja mała ojczyzna
4. Czas trwania zajęć * 45 min.
5. Uzasadnienie wyboru tematu realizacja podstawy programowej dla klas 1-3 szkoły podstawowej
6. Uzasadnienie zastosowania technologii
- przedstawienie prezentacji o Warszawie,
- możliwość przeprowadzenia quizu
7. Cel ogólny zajęć *
- wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej;
Cele szczegółowe zajęć *
Uczeń:
- zna podstawowe informacje o Warszawie
- wypowiada się na temat czym dla niego jest mała ojczyzna
- wykonuje pracę plastyczną „Moja mała ojczyzna”,
- wykazuje się wiedzą na temat swojego miasta
- rozwiązuje test za pomocą narzędzi TIK
- współpracuje w grupie
8. Metody i formy pracy *
Forma: zbiorowa, grupowa, indywidualna
Metody: oparte na słowie (werbalne): czytanie, rozmowa, dyskusja,
oparte na obserwacji (oglądowe): prezentacja multimedialna,
oparte na działalności praktycznej uczniów: quiz, praca plastyczna

9. Środki dydaktyczne *
Podręcznik pt. GRA W KOLORY wydawnictwo JUKA, arkusze papieru, pastele, prezentacja multimedialna o Warszawie, komputer, głośniki, projektor multimedialny, tablety
10. Wymagania w zakresie technologii * komputer, głośniki, projektor multimedialny, tablety
11. Przebieg zajęć *

CZYNNOŚCI WSTĘPNE I ORGANIZACYJNE

Przywitanie. Sprawdzenie obecności. Podanie celu zajęć.

AKTYWNOŚĆ NR 1
Tytuł: Ciekawe miejsca w Polsce.
Czas trwania: > 7 min.
Opis aktywności: Czytanie wiersza Natalii Usenko „Dyskusja”
Wskazywanie wymienionych w wierszu miejsc na mapie Polski. Wypowiedzi na temat ich atrybutów.

AKTYWNOŚĆ NR 2
Tytuł: Warszawa moje miasto!
Czas trwania: > 10 min.
Czytanie wiersza „W Warszawie” Danuty Wawiłow.
Pytania nauczyciela: Co oznacza porównanie: „mały jak maleńkie ziarenko, na planecie mojej, na Ziemi”?
O jakich miejscach pisze poetka? Które z tych miejsc jest dla niej najważniejsze?
A co dla ciebie jest ważne w twoim rodzinnym mieście?
Oglądanie prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczyciela prezentującej ważne miejsca w Warszawie.

AKTYWNOŚĆ NR 3
Tytuł: Czy znasz swoje miasto?
Czas trwania: 3 min.
Opis aktywności: Rozwiązywanie quizu o Warszawie na platformie same quizy w grupach kilkuosobowych na tabletach. Porównanie wyników.

AKTYWNOŚĆ NR 4
Tytuł: Praca plastyczna pt. Moja Mała Ojczyzna
Czas trwania: 20 min.
Opis aktywności: Wykonanie pracy plastycznej na temat „Moja mała ojczyzna”.
Prezentacja i omówienie prac.

PODSUMOWANIE LEKCJI
Sposób ewaluacji zajęć * 5min
Uczniowie siedząc w kręgu udzielają swobodnych wypowiedzi na pytanie: Czym dla mnie jest moja mała ojczyzna?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.