Numer: 50642
Przesłano:
Dział: Języki obce

Was braucht Sammy für die Party? Czego Sammy potrzebuje na imprezę? Scenariusz lekcji języka niemieckiego

Scenariusz lekcji języka niemieckiego
Imię i nazwisko nauczyciela: Agnieszka Wiloch
Klasa: VIIIb
Temat: Was braucht Sammy für die Party? (Czego Sammy potrzebuje na imprezę?)
Cele ogólne:
• przypomnienie nazw ubrań,
• przetwarzanie materiału audiowizualnego,
• formułowanie wypowiedzi zawierających wprowadzany materiał językowy.
Cele operacyjne:
w zakresie wiedzy uczeń:
• zna nazwy ubrań i potrafi określić ich rodzaj w języku niemieckim,
• zna znaczenie czasownika brauchen,
• zna znaczenie przyimka für,
• wie, jakiego przypadka należy użyć po przyimku für,
• zna znaczenie czasownika modalnego sollen,
• potrafi odmienić czasownik sollen w czasie teraźniejszym,
w zakresie umiejętności uczeń:
• formułuje wypowiedzi zawierające nazwy ubrań, czasowniki brauchen, sollen,
• potrafi stosować w zdaniu przyimek für i używa po nim rodzajnika w odpowiednim przypadku,
• stosuje w wypowiedziach odpowiednio odmienione czasowniki sollen i brauchen,
• udziela wskazówek dotyczących ubioru innym osobom,
• potrafi wyselekcjonować potrzebne informacje z materiału audiowizualnego,
• potrafi wyselekcjonować potrzebne informacje z tekstu czytanego,
w zakresie postaw uczeń:
• ma świadomość przydatności wykonywanych ćwiczeń.
Metody pracy:
• podająca (objaśnienie zasad gramatycznych, wprowadzenie nowego czasownika),
• praca z materiałem audiowizualnym,
• komunikacyjna – dialogi

Formy pracy:
• praca indywidualna,
• praca w parach
Środki dydaktyczne:
Podręcznik, zeszyt ćwiczeń, karty pracy, tablica interaktywna, materiał audiowizualny
Przebieg lekcji:
Faza wstępna:
1. Powitanie, sprawdzenie obecności uczniów.
2. Zapisanie tematu lekcji, wyjaśnienie tematu i celów lekcji.
Faza realizacyjna:
1. Utrwalenie słownictwa z poprzedniej lekcji – ćwiczenie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.
2. Przypomnienie czasownika brauchen (potrzebować).
3. Wprowadzenie przyimka für w znaczeniu „na” (na okazję, okoliczność), wyjaśnienie konieczności użycia rodzajników w bierniku po tym przyimku, przypomnienie form rodzajnika określonego w bierniku.
4. Wyjaśnienie polecenia przed obejrzeniem filmu.
5. Prezentacja filmu.
6. Wykonanie przez uczniów polecenia – uczniowie tworzą zdania, konsultują je w parach a następnie prezentują na forum klasy.
7. Wprowadzenie czasownika modalnego sollen oraz jego odmiany w czasie teraźniejszym.
8. Wykonanie przez uczniów ćwiczenia, w którym należy wskazać wskazać, co powinna ubrać bohaterka filmu na imprezę.
Faza podsumowująca:
1. Wykonanie przez uczniów w parach ćwiczenia utrwalającego użycie czasownika sollen oraz przyimka für w wypowiedziach – dialogi.
2. Ewentualne pytania uczniów dotyczące lekcji.
3. Zadanie pracy domowej.

1. Rozdanie kart pracy ze streszczeniem filmu – uczniowie pracują w parach nad sprawdzeniem zgodności informacji tekstu z informacjami zawartymi w filmie, a następnie wskazują błędne treści.

Link do prezentacji pomocnej w przeprowadzeniu lekcji:
https://view.genial.ly/6463c26b41b7010012fa044f/presentation-basic-presentation

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.