Numer: 50465
Przesłano:
Dział: Języki obce

Rodzina - zwierzęce rodzinki. Family - animal families. Scenariusz zajęć w przedszkolu

Temat zajęć: Rodzina – zwierzęce rodzinki (Family – animal families).

Cele ogólne:
• wykonywanie bardzo prostych poleceń w języku angielskim
• uczestnictwo w grach i zabawach muzycznych oraz ruchowych
• powtarzanie prostych słów związanych z rodziną i zwierzętami
• śpiewanie piosenek w grupie, ilustrowanie ich odpowiednimi gestami

Cele szczegółowe - dziecko:
• wskazuje i nazywa członków rodziny oraz zwierzątek domowych
• ilustruje gestami piosenkę na powitanie o pięknym dniu
• bierze udział w zabawie ruchowej „Zwierzęce rodzinki”
• bierze udział w zabawie paluszkowej „Finger Family”
• śpiewa lub ilustruje gestami prostą piosenkę – wyliczankę
• powtarza prostą rymowankę otwierającą „magiczne” pudełko
• aktywnie uczestniczy w zajęciach z języka angielskiego
• wykonuje proste polecenia nauczyciela w języku obcym

Podstawa programowa: IV 21

Metody:
• reagowania całym ciałem – obrazowanie mimiką, gestem, czynnością
• audiolingwalna – wielokrotne powtarzanie grupowo i indywidualnie
• audiowizualna – użycie kart obrazkowych oraz nagrań audio
• komunikacyjna – powtarzanie zwrotów w określonym kontekście sytuacyjnym

Formy pracy: grupowa, indywidualna

Środki dydaktyczne:
• plakat przedstawiający dom
• karty obrazkowe przedstawiające rodzinę oraz zwierzątka domowe
• „magiczne pudełko” z małymi kartami obrazkowymi do zabawy ruchowej
• karty obrazkowe z ilustracjami członków zwierzęcych rodzinek
• nagrania do piosenki i tańca-zabawy ruchowej

Czas trwania: 30 minut

Przebieg zajęć:

1. POWITANIE

Dzieci witają się z nauczycielem i powtarzają nowopoznaną piosenkę na powitanie pt. „Good morning” – „Dzień dobry.” Dzieci ilustrują gestami i ruchami słowa piosenki.

2. KTO MIESZKA W DOMU

Nauczyciel prezentuje dzieciom plakat przedstawiający dom. W różnych pomieszczeniach znajdują się członkowie rodziny oraz zwierzęta domowe: pies, kot, mysz, a w ogrodzie małpka. Dzieci z pomocą nauczyciela nazywają postacie. Nauczyciel wyjaśnia, że zwierzątka są smutne, bo tęsknią za swoimi rodzinkami.

3. ZWIERZĘCE RODZINKI

Nauczyciel wyciąga magiczne pudełko, a dzieci wypowiadają zaklęcie, które je otwiera. W pudełku znajdują się zwierzęce rodzinki (mama, tata, siostra, brat; kotek, piesek, myszka oraz małpka). Każde dziecko wybiera swoją postać, starając się nazwać ją z pomocą nauczyciela (np. tata kot – daddy cat).

4. WESOŁY WYŚCIG

Zabawa ruchowa; nauczyciel wywołuje zwierzę lub członka rodziny, a dzieci, które wybrały tę postać mają za zadanie obiec koło i wrócić na swoje miejsce. Pozostałe dzieci dopingują, powtarzając po angielsku słowo, które wywołał nauczyciel.

5. SZCZĘŚLIWI RAZEM

Zadaniem dzieci jest pogrupować na dywanie odpowiednie rodzinki. Nauczyciel wyjaśnia, że rodzina jest szczęśliwa, kiedy jest razem. Za pomocą gestów wprowadza słowa: family-rodzina (zabawa paluszkowa „Finger Family”), together-razem (splecione ręce). Następnie dzieci śpiewają znaną piosenkę „If you’re happy.”

6. NIESFORNE MAŁPKI

Nauczyciel pozostawia na dywanie rodzinę małpek. Dzieci liczą małpki. Nauczyciel odwraca karty i zabiera jednego członka rodziny małpek, a po ponownym odwróceniu dzieci odgadują, kogo brakuje. Za każdym razem dzieci liczą, ile małpek zostało (5-1).

7. 5 MAŁYCH MAŁPEK

Zabawa muzyczno-ruchowa; dzieci odgrywają znaną im zabawę o pięciu skaczących małpkach, ich mamie i lekarzu („Five Little Monkeys” Super Simple Songs).

8. POŻEGANANIE

Dzieci żegnają się z nauczycielem, mówiąc „Goodbye” – „Do widzenia.”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.