X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 50375
Przesłano:

Sporządzanie umów cywilnoprawnych dotyczących imprez i usług turystycznych. Scenariusz zajęć

Jednostka modułowa: Sporządzanie dokumentacji sprzedaży imprez i usług turystycznych
Nazwisko i imię prowadzącego:
Czajka Agnieszka
Miejsce i data zajęć:
ZS Nr 2 w Szczytnie, dn. 15.11.2022 r.
Uczestnicy zajęć:
Technik organizacji turystyki – klasa IV
Temat zajęć:
Sporządzanie umów cywilnoprawnych dotyczących imprez i usług turystycznych.
Czas trwania:
1 godzina lekcyjna (45 min)
Cel główny:
1. Sporządzenie umowy o świadczenie usług turystycznych.
Cele szczegółowe:
1. Uczeń definiuje pojęcie umowy o świadczenie usług turystycznych.
2. Uczeń określa strony umowy o imprezę turystyczną.
3. Uczeń wymienia obowiązujące treści umowy o świadczenie usług turystycznych.
4. Uczeń sporządza umowę o świadczenie usług turystycznych.
Metody pracy:
- słowna: pogadanka, objaśnianie,
- czynna: obserwacja, praca z materiałem (treść zadania, karta pracy ucznia),
- problemowa: szukanie rozwiązań.
Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa.
Środki dydaktyczne:
- karty pracy przygotowane przez nauczyciela.
- prezentacja multimedialna.

Przebieg lekcji:

Część organizacyjna
Czynności nauczyciela:
- przywitanie się z uczniami
- sprawdzenie listy obecności
Czynności ucznia:
- przygotowanie się do lekcji (5 minut)

Wprowadzenie w tematykę zajęć
Czynności nauczyciela:
- przedstawienie tematu zajęć i zapisanie go w dzienniku elektronicznym oraz na tablicy
- przypomnienie uczniom treści poprzednich zajęć
- zadanie pytań z zakresu poprzednich lekcji (wymienić rodzaje umów obowiązujących w turystyce)
Czynności ucznia:
- zapoznanie się z tematem zajęć
- zapisanie tematu lekcji w zeszycie przedmiotowym
- słuchanie nauczyciela
- odpowiadanie na pytania nauczyciela (5 minut)

Część realizacyjna
Czynności nauczyciela:
- przekazanie informacji związanych z bieżącym tematem zajęć
- rozdanie kart pracy ucznia oraz objaśnienie treści ćwiczeń
- udzielenie dalszych instrukcji do wykonania zadania
- zapytanie uczniów o zrozumienie treści zleconego zadania
- zachęcanie uczniów do zaangażowania podczas wykonywania zadania
- nadzorowanie pracy uczniów i uzupełnianie braków
Czynności ucznia:
- wysłuchanie informacji przekazywanych przez nauczyciela oraz instrukcji do wykonania zadania
- pobranie karty pracy ucznia
- wykonanie zadania (praca w parach)
- odczytanie rezultatów
- wysłuchanie i analizowanie wyników rozwiązanych zadań (25 minut)

Część końcowa
Czynności nauczyciela:
- podsumowanie przebiegu zajęć
-zadanie pytań podsumowujących tj.:
1. Wymień treści, jakie powinna zawierać umowa o świadczenie usług turystycznych
- zadanie i wyjaśnienie pracy domowej: ćwiczenie utrwalające wiadomości
Czynności ucznia:
- słuchanie nauczyciela
-odpowiadanie na pytania nauczyciela (wskazanie treści umowy o świadczenie usług turystycznych)
- pobranie pracy domowej: Praca domowa – ćwiczenie utrwalające wiadomości. (10 minut)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.