KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO-OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE
SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASA 2
Przedmiot: Język angielski
Topic: My meal (Mój posiłek)
Pomoce dydaktyczne :Podręcznik New English Adventure 2, karty obrazkowe, ćwiczenia, talerzyki, tablica interaktywna, karty samooceny
Cele lekcji w języku ucznia:
-Będę umiał nazwać posiłki po angielsku(breakfast,lunch,dinner)
-Zapamiętam słowa: bread,milk, eggs,sandwiches,grapes, apples,pears,fish, salad, meat, carrots,juice
-Będę wiedział, jakie są zdrowe posiłki, rozumiem słowo healthy
-Umiem powiedzieć, co lubię
-Rozumiem proste dialogi dotyczące produktów spożywczych
NACOBEZU
-Znam angielskie nazwy posiłków
-Znam nazwy zdrowych produktów spożywczych
-Umiem powiedzieć, co lubię
Metody i formy pracy:
Komunikacyjna, audiowizualna, metody aktywizujące, wykorzystanie narzędzi TIK
praktyczna( ćwiczenia), zabawa, projekt
Przebieg lekcji:
-Uczniowie śpiewają na powitanie piosenkę: Hello
-Nauczyciel podaje cele w języku ucznia i nacobezu. Mówi, że na lekcji wykonają projekt zdrowego posiłku, który zostanie omówiony i oceniony naklejkami.
-Prezentacja: Nauczyciel zapisuje temat lekcji: My meal (Mój posiłek),rysuje na tablicy wschód słońca, słońce w południe i zachód słońca. Wyjaśnia jakie pory oznaczają rysunki i pyta, jakie posiłki spożywa się o tych porach dnia.
Nauczyciel podaje angielskie nazwy posiłków( Breakfast,lunch, dinner) ,pisze je pod rysunkami i pyta z jakich produktów powinien składać się zdrowy posiłek
-Prezentacja słownictwa, nauczyciel pokazuje karty z nazwami zdrowych produktów spożywczych, uczniowie powtarzają wymowę za nauczycielem.
-Nauczyciel wprowadza słowo healthy (zdrowy), uczniowie słuchają piosenki (Youtube)
-Uczniowie otwierają podręcznik na str.50, nauczyciel pyta, jakie posiłki spożywają dzieci na obrazkach, co mają na talerzykach? (What`s for breakfast/ lunch, dinner?)
Dzieci podają nazwy produktów
-Uczniowie słuchają nagrania, wskazują produkty, których nazwy usłyszą i podają numer zdjęcia, o którym mowa w nagraniu(zad 14.str.50)
-Uczniowie słuchają nagrania, ich zadaniem jest powiedzieć, które produkty lubi dziewczynka (zad.15.str.50)
-Nauczyciel pyta uczniów, które produkty lubią. (Do you like milk? Do you like eggs?)
-Nauczyciel rozdaje uczniom talerzyki, uczniowie dekorują je w dowolny sposób i rysują na nich swoje ulubione produkty. Gdy uczniowie skończą, prosi, aby nazwali narysowane dania po angielsku. Nauczyciel zwraca uwagę na poprawną wymowę i na to, czy produkty są zdrowe.Prace zostają nagrodzone pochwałą ustną (good job/well done) i naklejkami.
-Zeszyt ćwiczeń, str.48, uczniowie odszyfrowują anagramy i zapisują nazwy produktów spożywczych. Następnie wpisują nazwy dwóch produktów, które lubią.
Nauczyciel udziela uczniom informacji na temat ich pracy, stosuje pochwały w języku angielskim (good job, well done )
-Wordwall, gra językowa, uczniowie dopasowują słowa do obrazków, następnie grają w koło fortuny
Klasa 2: Food - Znajdź parę (wordwall.net)
Incredible English 2, Unit 6: Food - Koło fortuny (wordwall.net)
-Samoocena. Uczniowie dostają karteczkę z wesołymi minkami(12 buziek.)Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe z nazwami produktów spożywczych.
Uczniowie kolorują uśmiechniętą buźkę, jeśli zapamiętali dane słowo.
Podsumowanie lekcji: Uczniowie kończą zdania: Najbardziej podobało mi się...
Dziś nauczyłem się...najlepiej zapamiętałem....pamiętam słówka....muszę jeszcze utrwalić.