KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO-OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE
SZKOŁA PODSTAWOWA, KLASA 1
Przedmiot:Język angielski
Topic: Where` s Minnie? (Gdzie jest Minnie)
Pomoce dydaktyczne :Podręcznik New English Adventure, karty obrazkowe, karty pracy, maskotka, tablica interaktywna
Cele lekcji w języku ucznia:
-Będę umiał nazwać pomieszczenia(pokoje) w domu
-Zapamiętam słowa: window, door, chair, table
-Będę wiedział, o czym był tekst historyjki
-Będę umiał powiedzieć w jakim pokoju znajduje się postać
-Potrafię policzyć po angielsku do 10
NACOBEZU
-Znam nazwy pokoi
-Znam słowa: window, door, table, chair
-Wiem, w jakim pokoju znajduje się bohater historyjki
Metody i formy pracy:
Komunikacyjna, audiowizualna, metody aktywizujące, wykorzystanie narzędzi TIK ,praktyczna( ćwiczenia), zabawa
Przebieg lekcji:
-Uczniowie śpiewają na powitanie piosenkę: Hello
-Podanie celów w języku ucznia i nacobezu
-Samoocena. Uczniowie dostają karteczkę z wesołymi minkami(10 buziek.)Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe z nazwami pokoi i przedmiotów, których uczyli się na wcześniejszej lekcji.
Uczniowie kolorują uśmiechnięta buźkę, jeśli znają dane słówko.
-Utrwalenie słówek, nauczyciel jeszcze raz pokazuje karty i mówi co przedstawiają, uczniowie powtarzają wymowę za nauczycielem
-How many windows? Wybrani uczniowie liczą po angielsku ile jest w klasie okien, drzwi, stolików,
-Uczniowie słuchają nagrania historyjki pt :”Where is Goofy”?,podczas słuchania wskazują odpowiednie obrazki w podręczniku. Nauczyciel sprawdza zrozumienie, zadaje pytania do poszczególnych obrazków.
-Zeszyt ćwiczeń, str.48, uczniowie słuchają nagrania Where` s Goofy? i uzupełniają zadanie, wskazują, w którym pokoju znajduje się postać.
-Nauczyciel zabiera dzieci na dywan, dzieci siadają w kole. Nauczyciel posyła karty obrazkowe z nazwami pokoi, kiedy powie stop, uczeń który trzyma kartę, podaje nazwę pokoju.
-Nauczyciel rozkłada karty na dywanie, następnie podaje maskotkę (Myszka Minnie) wybranym uczniom i prosi, żeby ulokowali ją w podanych przez niego pokojach (np.Minnie is in the bathroom).
-Karta pracy- uczniowie piszą po śladzie poznane wyrazy, następnie łączą je z obrazkami. Uczniowie, którzy wykonali zadanie, otrzymują naklejkę, nauczyciel udziela uczniom informacji na temat ich pracy, stosuje pochwały w języku angielskim
(good job, well done )
-Uczniowie grają w gry językowe na platformie Wordwall, dopasowują słowa do obrazków, grają w koło fortuny
My house - Rysunek z opisami (wordwall.net)
House (klasa 1) - Koło fortuny (wordwall.net)
Podsumowanie lekcji: Uczniowie kończą zdania: Dziś nauczyłem się...najlepiej zapamiętałem....pamiętam słówka....muszę jeszcze utrwalić.