X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 50220
Przesłano:
Dział: Języki obce

Easter Egg Days. Scenariusz z zajęć języka angielskiego

SCENARIUSZ Z
ZAJĘĆ
JĘZYKA ANGIELSKIEGO

TEMAT: ‘Easter Egg Days’.

UCZESTNICY LEKCJI: Uczniowie klasy 4-8.

PRZEDMIOT: język obcy nowożytny- angielski.

CZAS TRWANIA LEKCJI: 45 minut.

CEL GŁÓWNY:
Uczeń zna słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz potrafi zastosować wyrażenie ‘there is/there are’ w zdaniach.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
Uczeń́ zna:
- potrafi budować zdania twierdzące, pytające i przeczące używając wyrażeń ‘there is/there are’.
- rozumie polecenia i pytania w języku angielskim.
- potrafi nazwać poszczególne rzeczy związane ze Świętami Wielkanocnymi i zastosować je w zdaniach przy użyciu ilustracji.
- tworzy krótkie wypowiedzi ustne odpowiadając na pytania.
- potrafi powiedzieć jakie są tradycje wielkanocne w Wielkiej Brytani.
- potrafi pracować w grupie i indywidualnie.

METODY PRACY:
- aktywizująca.
- słuchanie nagrania
- praca indywidualna i w parach.

- czytanie i tłumaczenie tekstu.
- programowa z wykorzystaniem Internetu.
- niedokończonych zdań.
- ćwiczenia interaktywne.
FORMY PRACY:
- praca indywidualna.
- praca w grupach.
- praca z całą klasą.
- praca z nauczycielem.
- prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczyciela.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- karty pracy (rozsypanka wyrazowa, zdania do poprawienia, zdania do uzupełnienia, okulary jajka wykonane przez uczniów, czekoladowe jaja, kolorowanki, kredki, mazaki, nożyczki, tablica multimedialna).
PRZEBIEG LEKCJI:
1. Rozgrzewka językowa
• Powitanie i zapisanie tematu na tablicy i sprawdzenie obecności w dzienniku.
• Objaśnienie o czym będzie lekcja.
• Nauczyciel zadaje pytania uczniom typu: ‘How are you?’/ ‘What is the day today in our school?’
2. Prezentacja materiału.
• Nauczyciel zapisuje na tablicy słownictwo związane ze Świętami, zapoznaje ich z poprawną wymową oraz poprawną pisownią.
• Nauczyciel posługując się prezentacją multimedialną, odtwarza nagranie bajki ‘Peppa Pig’ a uczniów zadaniem jest uzupełnić tekst z brakującymi wyrazami (załącznik nr 1)
Easter egg, Easter bunny, hot cross bun, church, daffodils, chocolate eggs, basket.
Na podstawie informacji sporządzonych przez nauczyciela na tablicy, uczniowie samodzielnie tworzą zdania twierdzące, pytające i przeczące przy użyciu wyrażeń ‘there is/ there are’.

3. Ćwiczenia wdrażające
• Uczniowie powtarzają poznane słownictwo, budują zdania ustnie przy użyciu ‘there is/there are’.
• Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z okularami w kształcie jajek, a zadaniem uczniów jest ich wycięcie, pokolorowanie i noszenie ich w tym dniu (załącznik nr 2)
• Uczniowie kolorują duże pisanki, wycinają je i wieszają na tablicy korkowej w formie gazetki załącznik nr 3)
4. Zastosowanie języka
• Tłumaczenie i budowa zdań.
Uczniowie w grupach tłumaczą zdania z języka polskiego na język angielski a następnie budują zdania twierdzące, pytające i przeczące.
W koszyczku jest wielkanocny zajączek
+There is an Easter Bunny in the basket
-There isn’t any Easter Bunny in the basket.
? Is there any Easter Bunny in the basket?
5. Zadanie domowe
Write 3 sentences using ‘there is / there are’ and easter vocabulary in affirmatives, negatives and questions.

Załącznik nr 1
EASTER BUNNY

I’m Peppa ___. This is my little ________ George. This is _______ pig and this is daddy ______.
Peppa and her friends have come to Rebecca rabbit's _______ for an easter _____ hunt. Hello Rebecca, hello everyone. Are you looking forward to the egg ______? Yes, ready, steady, go...
________.... Stop.... Stop.... What??? You can't start, the _______ bunny hasn't been to hide the eggs yet.... _______. When is the Easter Bunny getting here? Very soon...________! We'll wait uh
But the easter bunny is very_______ and won't come if you're looking. Okay we'll close our ________ ...no peeking. I can hear something... it's the easter _________... no it's _______. It's just my daddy.
Here is Mr. rabbit. Hello everyone, what are you all _______ here? We've come for the easter _______ hunt. Oh, I hope the Easter Bunny will ________ soon Mr. rabbit. Oh ...yes me ____. I uh must just go and check ______ carrot patch. This is Mr. rabbit's ________ patch.
Remember _________ the Easter Bunny is very shy and won't come if we're __________...let's wait indoors.
Rebecca rabbit's house is _________.
Rebecca, have you ever seen the Easter Bunny? No, but the Easter Bunny ____ a rabbit? Yes, and you are a _______? Yes. What does it look ______? I think it ______ like me but a bit ________. I think the Easter Bunny has ___ rocket pack. Yes, it's a ______ bunny. I think the easter bunny has a ______ fairy wand. I think the easter bunny _____ be very big to carry _____ those _______ everywhere. No, the Easter Bunny is ___________!
What? Invisible means you can't ______ it. That's silly.
Oh, somebody's hiding an _____. It must be _____ easter bunny. I wish we could see the _____ easter bunny, maybe we ____ see it they're through the ________... Yes. Oh, I______ see anything we're never going _____ see the easter bunny....

Nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=PrNI1m5jBC4

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.