X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 50168
Przesłano:
Dział: Świetlica

Konkurs walentynkowy. Scenariusz zajęć świetlicowych

Konkurs walentynkowy CZAR PAR- scenariusz zajęć świetlicowych

CELE:
- kultywowanie tradycji walentynkowej,
- wytworzenie radosnego nastroju,
- wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw.
METODY
Słowna, twórcza ekspresyjna, zabawowo-zadaniowa
FORMY
Indywidualna, grupowa, zespołowa
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Płyta CD z muzyką disco, chusta, mazaki, kartki z bloku,
PRZEBIEG ZAJĘĆ
Prowadzący wita wszystkich uczestników konkursu dobranych w pary oraz publiczność. Przedstawia członków Jury , którzy będą czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przyznawali punkty.
I Konkurencja umysłowa:
Każda para odpowiada na jedno zadane przez prowadzącego pytanie, otrzymując za prawidłową odpowiedź maksymalnie 2 pkt.
1.Walentynki to bardzo stary zwyczaj. Z jakiego kraju pochodzi?
-starożytnej Grecji czy Rzymu?
2. Kim był św. Walenty?
- biskupem czy zakonnikiem?
3. Za co został skazany do więzienia św. Walenty
-za potajemne udzielanie ślubów czy za leczenie przeciwników cesarza Rzymu?
4. Św. Walenty wg legendy miał moc uzdrawiania chorych i pocieszania nieszczęśliwych. Kogo wg legendy uzdrowił?
-niewidomą dziewczynę czy głuchoniemą dziewczynę?

5.W Polsce Walentynki jako Święto Zakochanych zaczęto obchodzić:
-w latach 90 tych ubiegłego wieku czy po 2000 roku?
6. Odpowiednikiem Święta Zakochanych jest polskie święto- Noc świętojańska (Noc Kupały). Gdy je obchodzimy rozpoczyna się:
-kalendarzowa wiosna 21 III czy lato 22 VI ?
7. Co wręczamy swojej wybrance z okazji walentynek?
(kartkę z życzeniami, kwiatek, słodycze, maskotkę)
II Pytania na spostrzegawczość.
Pary stoją w dwóch rzędach i są zwrócone do siebie placami.
Prowadzący zadaje każdemu uczestnikowi pytanie dotyczące wyglądu partnera.
Np. Jaką fryzurę, biżuterię, aplikację na bluzie ma twoja wybranka?
Jaki kolor oczu, spodni, jakie buty ma twój wybranek?
Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzymuje 1 pkt.
Każda para w tej konkurencji może uzyskać 2 pkt.
III Taniec.
Każda para tańczy w rytm muzyki Disco. Jury ocenia taniec przyznając od 1-3 pkt.
IV Znajdź partnera.
Prowadzący zasłania poszczególnym dziewczynom oczy za pomocą chusty.
Ich zadaniem jest znaleźć i rozpoznać swojego partnera, dotykając prawej dłoni kolejnych zawodników. Za prawidłowe wykonanie zadania Jury przyznaje 2 pkt.
V Dokończ przysłowie.
Zadaniem każdej pary jest prawidłowo dokończyć znane przysłowie o miłości.
Za wskazanie prawidłowego przysłowia Jury przyznaje 2 pkt.
„Miłość jest ślepa” czy „Miłość jest głucha”.
„Nie ma miłości bez radości” czy „Nie ma miłości bez zazdrości”.
„Na miłość nigdy nie jest za wcześnie” czy „Na miłość nigdy nie jest za późno”.
„Miłość dodaje skrzydeł” czy „Miłość dodaje rozumu”.
„Stara miłość idzie w zapomnienie” czy „Stara miłość nie rdzewieje”.
„Miłość Ci wszystko wybaczy” czy „Miłość Ci wszystko pamięta”.
„Od miłości do nienawiści 1 krok” czy „Od miłości do czułości 1 krok”.
VI Konkurencja plastyczna.
Zadaniem każdego partnera jest narysowanie na kartce portretu swojej wybranki mazakiem trzymanym w zębach. W tej konkurencji można uzyskać od 1-3 pkt.
VII Znane pary filmowe.
Zadaniem każdej pary jest wypisać jak najwięcej słynnych zakochanych par znanych z książek i filmów np.
Romeo i Julia
Ania i Gilbert
Fiona i Shrek
Wars i Sawa
Aladyn i Jasmina
Mała Syrenka i książę Eryk
Hermiona i Ron
Piękna i Bestia
Zygzak Mc Queen i Sally
VIII Podsumowanie zajęć. Wspólny poczęstunek.
Jury sumuje punkty i wybiera zwycięską parę. Prowadzący dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za udział w zabawie i zaprasza na walentynkowy poczęstunek np. lizaki w kształcie serca.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.