SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Temat: Dzień Kropki
GRUPA: 4, 5 - latki
NAUCZYCIEL: Żaneta Felusiak
DATA: 15.09.2021r.
CELE OPERACYJNE:
- reaguje na zmiany tempa w muzyce
- czerpie radość ze wspólnych zabaw
- tańczy przy muzyce
- słucha/ogląda opowiadanie i wypowiada się na temat jego treści
- tworzy pracę plastyczną wykorzystując dostępne materiały
METODY PRACY: słowna, czynna, oglądowa
FORMY PRACY: indywidualna, zespołowa, grupowa
POMOCE DYDAKTYCZNE: bajka na YouTube, piosenka „Biedroneczki są w kropeczki”, kolorowe karki papieru, kolorowe wycię te kropki małe i duże, kredki pastelowe.
Przebieg zajęcia:
1. Powitanie wszystkich Przedszkolaków.
„Machają do mnie dzieci, które mają dzisiaj dobry humor, które mają kropeczki na swoim ubraniu, które lubią się bawić, itd.
2. Obejrzenie bajki pt.: „The Dot – Kropka” o dziewczynce o imieniu Vashti
https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ
3. Rozmowa dotycząca treści opowiadania
- o kim było opowiadanie?
- co to jest talent?
- jakie macie talenty?
4. Co już umiemy? – dzieci dzielą się wiedzą o umiejętnościach, które zauważyły u siebie lub swoich kolegów lub koleżanek.
5. Nauka piosenki „Biedroneczki są w kropeczki”.
6. „Kropka” - zabawa ruchowa przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki”. Muzyka gra, gdy dzieci usłyszą słowo kropeczki stają nieruchomo.
7. „Kropka leci” – zabawa matematyczna rozwijająca spostrzegawczość. Zadaniem dzieci jest przekładanie kropki zgodnie z poleceniem np. kropka leci 1 pole w prawo, kropka leci jedno pole w dół, kropka leci 2 pola w lewo, kropka leci 1 pole do góry itp. Na końcu sprawdzamy, gdzie jest kropka i czy się nie zgubiła.
8. „Moja kropka” – praca plastyczna. Każde dziecko wybiera sobie kolorową kartkę papieru i wyciętą duża kropkę . Przykleja kropkę na kartkę i tworzy swój rysunek.
9. Wystawa prac