X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 49510
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Pracowite rączki. Stymulowanie rozwoju małej motoryki

Konspekt zajęć rewalidacyjnych

Imię i nazwisko nauczyciela: Anita Orzechowska
Imię i nazwisko uczennicy:
Temat: Pracowite rączki. Stymulowanie rozwoju małej motoryki
Data obserwacji: 03.11.2022 r.

Cel ogólny:
Doskonalenie sprawności manualnej.

Założone cele szczegółowe:
Uczennica:
▪ potrafi wykonać czynności manipulacyjne pod kontrolą wzroku;
▪ umie skoordynować ruchy rąk i palców podczas pracy stolikowej;
▪ potrafi użyć odpowiedniej siły trzymając przedmioty;
▪ wie jak zachować poprawną pozycję ciała;
▪ potrafi skupić uwagę na zadaniu;
▪ rozumie i wykonuje ćwiczenia zgodnie z instrukcją podaną przez
nauczyciela.

Zaplanowane metody:
▪ kinezjologii edukacyjnej - Dennisona;
▪ praktycznego działania;
▪ elementy terapii ręki;
▪ elementy integracji sensorycznej.

Usprawniane funkcje:
Sprawność ruchowa rąk.

Tok zajęć:
1.Część wstępna:
Przedstawienie uczennicy tematu, celu i planu zajęć.
Uczennica rozpocznie zajęcia od wykonania ćwiczeń wspomagających koncentrację uwagi z wykorzystaniem:
a)historyjek obrazkowych (wyd. Harmonia);
b)gry ,,Halli galli’’.
W celu kształtowania symetryczności pracy obu rąk wykonuje ćwiczenie: ,,obie rączki rysują’’ (3 karty pracy: rysowanie od góry, od środka, od dołu) (wyd. Harmonia), następnie doskonalić będzie prawidłową postawę ciała, usprawniać obręcz barkową oraz rotację w przedramieniu wykonując ćwiczenie ,,obracane kubeczki’’ (autorska pomoc dydaktyczna).
2. Część główna:
a)nauczyciel przygotował zestaw 30 ćwiczeń. Uczennica wykonuje 10 ćwiczeń, które wylosuje za pomocą koła fortuny.
Na kole znajduje się 30 liczb, 4 z nich to tzw. ,,jokery’’ oznaczone liczbami 7, 15, 22, 30. Jeśli uczennica wylosuje pole oznaczone ,,jokerem’’ dane ćwiczenie wykonuje z nauczycielem.
b)ćwiczenia zręcznościowe z wykorzystaniem gry ,,Sprytna ośmiornica’’.
3.Nauczyciel kończy zajęcia ćwiczeniem rozluźniającym mięśnie
dłoni – masażem sensorycznym.
4. Podsumowanie zajęć.
5. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.