Numer: 49422
Przesłano:
Dział: Języki obce

Dzień Języków Europejskich, B1+. Konspekt lekcji

Konspekt lekcji języka angielskiego – Europejski Dzień Języków (nr 1)

Klasa: klasy liceum
Temat: Europejski Dzień Języków.
Cele lekcji
• przekazanie istoty uczenia się i nauczania języków obcych przez całe życie
• rozpowszechnianie idei wielojęzyczności oraz porozumienie międzykulturowego
• promowanie różnorodności kultur i języków europejskich

Metody pracy
• wykorzystanie Internetu
• objaśnianie poleceń
• komunikacyjna

Środki dydaktyczne
• komputer z dostępem do Internetu
• strony internetowe: https://edl.ecml.at/, www.mowic.pl
• materiały dostarczone prze nauczyciela (załącznik nr 1, 2)

Przebieg zajęć
1. Czynności organizacyjne, zapoznanie uczniów z ideą EDJO
2. Rozgrzewka językowa:
• uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące języków:
How many languages are there in the world?
How can you divide european languages, there are three groups.
What alphabets can you find in european languages?

(źródło:https://edl.ecml.at/Facts/LanguageFacts/tabid/1859/language/pl-PL/Default.aspx)

3. Uczniowie rozwiązują ćwiczenie - dopasowują powitania w różnych językach do krajów oraz dopasowują nazwiska znanych osób do ich cytatów. (karta pracy nr 1)

4. Uczniowie z podanej listy nazwisk znanych osobowości z różnych krajów otrzymują dwa nazwiska i tworzą krótka notatkę na temat podanej postaci (praca w parach). (załącznik nr 2)

Opracowała: Maria Guzy

Załącznik nr 1
Karta pracy nr 1
1. Match greetings with their countries: Norway, Czech Republic, Wales, Afghanistan, Lithuania, Saudi Arabia, Iceland, Italy, Armenia, Greece, Portugal, China, Scotland, Slovenia, Estonia, Austria, Romania,Brazil, Japan, Congo

Tere hommikust/Tere, Gothan dagg, Labas rytas, Kalimera,
God morgen, Gruss Gott, Madainn mhath, Ohajo/Konnichiwa,
Bom Dia, Mbote, Dobre Rano/Ahoy, Barev, Ni hao, Bore da, Ola, Buna dimineata/Buna, Dobro jutro, Buon Giorno, Salam, Marhabaan

2. Match authors with their quotes :

1. „I have nothing to declare but my genius!”
2. „A country which builds no schools or libraries, builds prisons.”
3. „One hundred heads, one hundred hats.”
4. ”If you are curious, you'll find the puzzles around you. If you are determined, you will solve them.”
5. ”Be nice to people, or they won't come to your funeral.”
6. ”Intelligence without ambition is a bird without wings.”
7. „Slowly, slowly the sour grape becomes honey.”
8. ”Let them eat cake.”
9. ”I don’t care that they stole my ideas. I care that they don’t have any of their own.”
10. „Show me a sane man and I will cure him for you.”

A. By Salvador Dalí
B. Unknown, but it is often attributed to Marie-Antoinette
C. By Rada Kazaliiska, Bulgarian poet
D. By Carl Gustav Jung
E. By Oscar Wilde
F. By Bohumil Hrabal, novelist
G. By Nikola Tesla
H. By Unknown, but there are many versions of this sentence in languages spoken on Sardinia and Corsica.
I. By Unknown, Greek proverb
J. By Ernő Rubik

źródło https://edl.ecml.at/Facts/Quotes/tabid/3264/Default.aspx

Załącznik nr 2

1. Write a short information about given personalities :

1. Jo Nesbo
2. Charlotte, Emily and Ann Bronte
1. John Fitzgerald Kennedy
2. William Golding
1. Stephen King
2. Claude Monet
1. Mary Tudor
2. Ingemar Stenmark
1. Frida Kahlo
2. Margaret Thatcher
1. Bob Dylan
2. Aristotle
1. Maria Callas
2. Thomas Jefferson
1. Ennio Morricone
2.Harry Kessler
1. Antoine Cierplikowski
2. Queen Victoria
1. Coco Chanel
2. Vaclav Havel
1. Michael Jordan
2.Haruki Murakami
1. Louis Pasteur
2. Gustav Klimt

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.