Numer: 49330
Przesłano:
Dział: Języki obce

Chris und seine Familie. Scenariusz lekcji

Klasa: VII
Czas trwania: 45 minut

Temat: Chris i jego rodzina.

Cele ogólne:

Powtórzenie wiadomości dotyczących danych osobowych i rodziny

Cele szczegółowe:

Uczniowie potrafią dopasować nazwy członków rodziny do podanych informacji na podstawie obejrzanego filmu
Uczniowie potrafią uzupełnić tekst brakującym słownictwem
Uczniowie potrafią opisać osobę wykorzystując podane informacje

Formy pracy:

- indywidualna
- w parach
- zbiorowa

Metody:

- eksponująca : prezentacja drzewa genealogicznego, film
- problemowa: gra dydaktyczna „Milionerzy”
- podająca: praca z tekstem

Środki dydaktyczne:

- środki wzrokowe: chmura wyrazów, prezentacja PPT, kserokopie
ze zdaniami i tekstem, aplikacja LearningApps (https://learningapps.org/display?v=pafwzfg0t16)
- środki wzrokowo – słuchowe : film pt.”Chris und seine Familie” (https://www.youtube.com/watch?v=tD8g3Ci6ZH8)

Przebieg lekcji
Czynności organizacyjno – porządkowe
1. Sprawdzenie listy obecności
2. Sprawdzenie pracy domowej
Nauczyciel prezentuje chmurę wyrazów dotyczących rodziny. Uczniowie mają za zadanie dokończyć zdanie Chris i jego ................, które jednocześnie stanowi temat lekcji. Nauczyciel prosi jednego z uczniów o zapisanie tematu
na tablicy.

Wprowadzenie

Nauczyciel wyświetla prezentację, uczniowie wymieniają członków rodziny.

Rozwinięcie

1. Uczniowie oglądają film, po obejrzeniu dopasowują nazwy członków rodziny do podanych informacji. Podchodzą do tablicy i uzupełniają zdania tak aby wszyscy widzieli poprawne rozwiązanie.

2. Nauczyciel rozdaje uczniom kartki z tekstem. Uczniowie pracują
w parach, uzupełniają tekst brakującymi wyrazami. Ochotnicy podają brakujące słowa a na tablicy pojawiają się prawidłowe odpowiedzi.

3. Nauczyciel prezentuje zdjęcie Chrisa, bohatera filmu „Chris und seine Familie” (Chris i jego rodzina) Uczniowie opisują przedstawioną osobę wykorzystując podane dane.

Podsumowanie

Uczniowie grają w grę „Milionerzy” na platformie edukacyjnej learningsApps. Wybierając poprawną odpowiedź przechodzą do kolejnego etapu.

Praca domowa
Uczniowie tłumaczą zdania z ćwiczenia 5 str. 108, odpowiedzi zapisują
w zeszycie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.