Scenariusz zajęć
Data: 18.10.2021
Temat zajęć: Zdrowe żywienie
Prowadzący: Justyna Wasiura
Grupa: III
Czas trwania: 19:00-20:00
Cel ogólny:
-wdrażanie do nawyków zdrowego odżywiania|
Cele szczegółowe:
-zna zasady zdrowego odżywiania;
-aktywnie uczestniczy w zajęciach;
-reaguje na polecenia wychowawcy;
-poprawnie segreguje zdrowe i nie zdrowe produkty żywieniowe;
Metody:
-praktyczna;
-wykład informacyjny;
-burza mózgów;
Formy pracy:
-indywidualna;
-grupowa;
Środki dydaktyczne:
-prezentacja multimedialna; laptop, rzutnik, karta pracy z podziałem produktów ( Zał. 1), długopis,
Przebieg zajęć:
1. Wstęp
Zapoznanie wychowanków z celem i tematyką zajęć. Wychowawca pyta dzieci co lubią jeść i czy według nich jest to zdrowe czy nie zdrowe.
2. Przedstawienie zasad zdrowego odżywiania wychowankom w formie prezentacji multimedialnej.
3. Omówienie przedstawionej prezentacji, rozmowa z wychowankami na czym polega zdrowe żywienie, jakich produktów należy unikając, a jakich spożywać więcej.
4. Na podsumowanie zdobytej wiedzy wykonanie karty pracy (zał.1) z podziałem na zdrowe i nie zdrowe produkty. Wychowawca dzieli wychowanków na dwie grupy i rozdaje karty pracy.
5. Podsumowanie i podziękowania za udział w zajęciach.
Załącznik 1
Podane produkty podziel na zdrowe i niezdrowe. Wpisz w odpowiednie miejsce tabeli.
Banan, cola, kawa, woda, kakao, kanapka, ser, frytki, hot-dog, żelki, chipsy, mleko, sok z buraka, sałata, batonik, pomidor, zupka chińska, schabowy, surówka, zupa pomidorowa, pizza, czekolada, cukierki, płatki kukurydziane, sól, cukier, pączki, marchewka, śliwka, jabłko, orzechy, popcorn
Zdrowe produkty Niezdrowe produkty