Numer: 49201
Przesłano:
Dział: Języki obce

The Pinocchio - nauka piosenki. Scenariusz zajęcia języka angielskiego w grupie mieszanej

SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1. Prowadząca: Sylwia Wojcieska
2. Grupa: mieszana 3-6 lat
3. Czas trwania zajęcia: 30 minut
4. Data :17.11.2020
5. Temat: „The Pinocchio” – nauka piosenki. Powtórzenie nazw części ciała
6. Cele ogólne:
 Nauka słów piosenki . „The Pinocchio
 Utrwalenie nazw części ciała
7. Cele operacyjne:
Dziecko:
• aktywnie uczestniczy w zabawach i zajęciach,
• potrafi się przedstawić
• potrafi zaśpiewać piosenki na początek i zakończenie zajęć
• zna nazwy części ciała
• potrafi zaśpiewać piosenkę „The Pinocchio
• potrafi zilustrować ruchem piosenkę „The Pinocchio

8. Metody:
• Metoda naturalna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physical Responses)
• Metoda działalności praktycznej (czynna)
• Pokazowa

9. Formy:
• Zbiorowa jednolita
• Indywidualna jednolita
• Zbiorowa zróżnicowana

10. Pomoce dydaktyczne:
• Karty z obrazkami (flashcards)
• Płyta CD z nagraniem . „The Pinocchio”
• Tablica interaktywna – filmik z piosenką
• Kukiełka – Little ant
• Nagrania – Lets go to England, Let’s go to Poland, Head and shoulders
SŁOWNICTWO DO UTRWALENIA :
Arm – ramie, leg noga , jump podskoczyć , up- do gory sit down – usiąść, head- głowa
Shoulders – ramiona, knees- kolana , toes -palce u nóg
SŁOWNICTWO WPROWADZANE
left – lewo, right- prawo, in – do środka, out – na zewnątrz, turn around
– odwrócić się , shout – krzyknąć , chin - podbródek

11. Przebieg zajęć:

 Powitanie: Śpiewanie piosenki „Let’s go to England”
 Przywitanie się z kukiełką Little ant :
How are you today children?
Who am I?
What’s your name ?? ( przedstawianie się kukiełce)

 Prezentacja flashcards – obrazków części ciała
„What’s this? Yes, it’s arm
What’s this? Yes, it’s head
What are those? Yes, those are knees
What are those ? Yes, those are shoulders
 Lets sing our song about part of body
Śpiewanie z pokazywaniem piosenki Head and shoulders
 Nauka piosenki „The Pinocchio”.
T:Let’s listen a song”.
Dzieci słuchają piosenki. Po wysłuchaniu piosenki nauczyciel powtarza słowa i tłumaczy je na język polski. Niektóre słowa dopowiadają dzieci, gdy nauczyciel pokazuje odpowiedni obrazek.
T:„Listen and repeat”.
Nauczyciel mówi fragmenty piosenki (najpierw krótsze, a później dłuższe) a dzieci powtarzają za nim

Everybody in.
Everybody out.
Everybody turn around.
Everybody shout. Hey!
Everybody ready. Here we go.
Let’s do The Pinocchio.
Right arm!
Left arm
Right leg
Left leg
Chin up
Turn around
Sit down

 Śpiewanie piosenki w zwolnionym tempie oraz w szybkim ( na siedząco oraz stojąco).
 Zabawa naśladowanie
Oglądanie filmiku i powtarzanie ruchów dzieci , śpiewanie
 Zabawa What is missing ?
Zgadywanie nazwy odwróconej karty.
 Let;s try sing about Pinocchio
Spiewają piosenkę z pokazywaniem
 Pożegnanie
Zaśpiewanie piosenki na zakończenie zajęć – Lets go to Poland

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.