I’M A LITTLE SNOWMAN
scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie dzieci 5-6-letnich
Data: 25.01.2022r.
Prowadząca: Joanna Olendzka
Cele ogólne:
- osłuchanie się z językiem angielskim
- nauka słownictwa w języku angielskim
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- słucha piosenki w języku angielskim
- poznaje/utrwala słowa: snowman, buttons, eyes, nose, hat, scarf, cold
- nazywa poszczególne części bałwana
- dostrzega brakujące części bałwana
- rysuje bałwana zgodnie z tekstem piosenki
Metody:
- TPR
- słowne
- samodzielnych doświadczeń
- ćwiczeń
Formy pracy:
zbiorowa, indywidualna
Pomoce dydaktyczne
-tablica filcowa, wycięte z filcu elementy: kształt bałwana, 3 guziki, oczy, nos,kapelusz, szalik; kartki i kredki do rysowania, podkład muzyczny z piosenką ,,I’m a little snowman”(Super Simple Song)
Przebieg zajęć
1.,,Magic box”- nauczyciel prezentuje dzieciom magiczne pudełko, z którego wyjmuje poszczególne elementy do złożenia bałwana: kształt bałwana, 3 guziki, oczy, nos,kapelusz, szalik, nazywając je po angielsku
2. I'm a little snowman - słuchanie piosenki w języku angielskim
Nauczyciel śpiewa piosenkę i przyczepia do tablicy poszczególne elementy bałwana, a następnie dzieci przyczepiają poszczególne elementy nazywając je z użyciem języka angielskiego
3. What's missing? - utrwalanie słownictwa poznanego w piosence
Nauczyciel prosi dzieci o zamknięcie oczu (,,Close your eyes”),a następnie zdejmuje jeden z elementów bałwana i pyta dzieci:,,What’s missing?”; dzieci odpowiadają w języku angielskim
4. Draw a snowman - rysowanie bałwana zgodnie z instrukcją podaną w piosence.
5. I’m a little snowman”- wspólne śpiewanie piosenki na zakończenie zajęć