X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 4894
Przesłano:

Z tańcem przez wieki - konspekt lekcji muzyki w klasie VI

CELE:
-zapoznanie z historią rozwoju tańca i muzyki rozrywkowej
-budzenie i rozwijanie zainteresowań różnymi rodzajami tańca
-przyswojenie podstaw techniki tańca współczesnego
-wspieranie aktywności twórczej uczniów i samodzielnego tworzenia figur i układów tanecznych
METODY:
pokaz, prezentacja,instruktaż słowny,metoda oparta na działalności własnej dziecka-tworzenie własnych kroków tanecznych
FORMY:
zbiorowa,grupowa,indywidualna

PRZEBIEG LEKCJI:

1.Sprawy organizacyjne.

2.Próba zdefiniowania-co to jest taniec?

3.Omówienie przez n-la historii rozwoju tańca i sztuki rozrywkowej.

4.Tańczenie polki[podstawowe kroki polki uczniowie poznali na poprzedniej lekcji]

5.Prezentacja własnego układu tanecznego przez chętnego ucznia.

6.Doskonalenie techniki wykonania poszczególnych kroków przez wszystkich uczniów.

7.Wykonanie ćwiczenia na karcie pracy-w układance literowej wyszukaj nazwy popularnych tańców różnych narodów.

WSZCWTUERMENUET
GAPOLKASWFTFLHW
AROCKANDROLLAAI
WALCJDBEUKVAMBS
OBOLEROUMSAMBAT
TANGOYKYBTJEANW
DNEGALOPARONDEK
SDZDPVZZFOSCARD
KANKANRKMTAOSAH

8.Wykonanie ćwiczenia na karcie pracy-z jakich krajów pochodzą powyższe tańce?
[n-l rozdaje karty pracy z ilustracjami flag:
Argentyny, Polski,Czech,Austrii,Niemiec,Brazylii,Hiszpanii,
Francji,USA,Kuby

9.Praca domowa-napisz krótką informację o swoim ulubionym wykonawcy muzyki rozrywkowej(możesz wkleić zdjęcie,przynieść płytę z jego nagraniem)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.