X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 48771
Przesłano:

Warzywa, owoce w ogrodzie i na działce. Konspekt zajęć edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem narzędzi TIK dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, klasa 2

Konspekt zajęć edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem narzędzi TIK dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, klasa 2

Osoba prowadząca: Agnieszka Czarnecka
Czas trwania zajęć 90 min
Forma pracy: indywidualna, zbiorowa, grupowa;
Metody: oparte na słowie(wiersz, rozmowa, formułowanie odpowiedzi na pytanie),
oglądowe (ilustracje, ćwiczenia z obrazkami),
praktycznego działania,
wzmocnień pozytywnych,
Pomoce dydaktyczne: karty pracy, tekst wiersza Cz. Janczarskiego „Warzywa i owoce” laptop, Internet, tablica interaktywna wraz z pisakiem,
rzutnik multimedialny, platformy i strony internetowe;

Temat ośrodka pracy: Jesienne warzywa i owoce
Temat dnia: Warzywa, owoce w ogrodzie i na działce
Cele ogólne: Uczeń rozpoznaje i nazywa warzywa i owoce, współdziała w grupie;
Cele szczegółowe: Uczeń potrafi prawidłowo podać datę,
Czyta tekst,
Udziela ustnej a następnie pisemnej odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu,
Dzieli wyrazy na sylaby,
Rozpoznaje na obrazkach, nazywa i dobiera podpisy warzyw i owoców ,
Rozwiązuje quiz,
Wykonuje działania na zbiorach.

Przebieg zajęć;
I Wstęp:
1.Powitanie,
2. Określenie i zapisanie bieżącej daty,
Krótka rozmowa nt. pogody za oknem;
II Rozwinięcie:
1.Czytanie wiersza pt.: „Warzywa i owoce”
2.Udzielanie najpierw ustnej a następnie pisemnej odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu wiersza,
3.Nazywanie warzyw i owoców na obrazkach, podział wyrazów na sylaby, 4.Segregowanie obrazków na warzywa i owoce zadanie na platformie: https://wordwall.net/pl; Uczeń wybiera jeden obrazek i przeciąga go do danej kategorii;
5. Dobieranie podpisów do obrazków zadanie na platformie: https://wordwall.net/pl Uczeń łączy obrazki warzyw i owoców z podpisami;
6.Rozwiązywanie quizu na platformie https://kahoot.com/ Uczniowie dzielą się na trzy drużyny wg. wylosowanych wcześniej obrazków warzyw. Drużynowo rozwiązują quiz dotyczący warzyw i owoców. Nagrodzenie zwycięskiej drużyny oraz pozostałych uczestyków.
7.Wykonywanie działań na zbiorach, porównywanie wielkości zbiorów (karta pracy),
III Zakończenie:
1.Podsumowanie zajęć, powtórzenie nazw warzyw i owoców poznanych na zajęciach, pochwała uczniów za pracę na zajęciach.
2.Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.