X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 48725
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Gdzie co jest - doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem. Scenariusz indywidualnych zajęć rewalidacyjnych

Scenariusz indywidualnych zajęć rewalidacyjnych.

Uczestnik: uczennica klasy VIII.
Prowadzący zajęcia: Katarzyna Urbanik
Czas trwania: 60 minut
Temat: GDZIE CO JEST– doskonalenie techniki czytania ze zrozumieniem.

Główne obszary usprawniania:
• usprawnianie czytania ze zrozumieniem,
• usprawnianie koncentracji i wnioskowania,
• selekcjonowanie informacji.

Cele rewalidacyjne:
• kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
• wydłużanie czasu koncentracji uwagi,
• motywowanie, zachęcanie ucznia do aktywności i samodzielnego rozwiązywania zadań.

Metody pracy:
• praktyczne działanie ucznia, gry dydaktyczne.

Forma pracy:
• indywidualna

Środki dydaktyczne:
• piktogramy:

• prezentacja
• karty pracy
• komputer z dostępem do Internetu

Zaplanowane zajęcia:

Przebieg zajęć Realizowany cel
1. Swobodna rozmowa z uczniem nawiązująca do tematu zajęć. - stworzenie pozytywnej atmosfery;
- motywowanie do pracy;
- wzmacnianie strefy emocjonalno-społecznej.
2. Rozwiązywanie zagadek dotyczących naczyń
- głośne i ciche czytanie. - ćwiczenie koncentracji uwagi;
- usprawnianie czytania ze zrozumieniem;
- wdrażanie do samokontroli;
- sprawdzanie zrozumienia tekstu;
- wdrażanie do autokorekty własnej pracy;
- rozwijanie umiejętności porównywania, klasyfikowania i porządkowania;

3. Gra dydaktyczna „Kulki”.http://brainmax.pl/game/start-free-game/gam_id/16/referer/gry
- ćwiczenie koncentracji uwagi;
- ćwiczenie spostrzegawczości i zapamiętywania;
- przestrzeganie sprecyzowanych zasad.
4. Łączenie zestawu liczb z opisem. - czytanie ze zrozumieniem prostego tekstu
zawierającego informacje liczbowe;
- wdrażanie do uporządkowanego działania, wytrwałości;
_ dzielenie rozwiązania zadania na etapy;
- ćwiczenie umiejętności współdziałania;
- „ uruchomienie” w atrakcyjny sposób obszarów wiedzy arytmetycznej;
- ćwiczenie wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji;
5. Rysowanie układu figur – dodatkowa karta pracy. - ćwiczenie koncentracji uwagi;
- usprawnianie czytania ze zrozumieniem;
- wdrażanie do samokontroli;
- ćwiczenie umiejętności współdziałania;
6.Podsumowanie pracy ucznia
Zadanie domowe. - utrwalenie ćwiczonych umiejętności.

Załączniki:
- Karty pracy

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.