X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 48708
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Polska moja ojczyzna. Scenariusz zajęć rewalidacyjnych dla ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną: autyzm, niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym

Cele ogólne:
• rozwijanie kompetencji społecznych
• doskonalenie sprawności manualnej
• rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
• doskonalenie koncentracji uwagi

Cele szczegółowe:
• poszerzanie zasobu słownictwa biernego i czynnego
• doskonalenie techniki czytania
• wykonywanie prostych poleceń
• utrwalanie pojęć związanych z tematem ,,Polska moja ojczyzna”

Forma zajęć:
• indywidualna

Metody pracy:
• oparte na obserwacji
• oparte na słowie
• praktycznego działania

Środki dydaktyczne:
• zeszyt
• klej
• nożyczki
• pisaki
• książka
• wiersz obrazkowy

Przebieg zajęć:
1. Przywitanie ucznia, stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery, pamiętając o nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu wzrokowego.
2. Przestawienie uczniowi planu dnia oraz zadań przygotowanych na zajęcia rewalidacyjne.
3. Utrwalenie z uczniem znajomości symboli narodowych (godło, flaga, hymn) z wykorzystaniem podręcznika ,,Ja i mój świat 2” cz. 1 wyd. Harmonia
4. Nauczyciel prezentuje uczniowi wiersz pt. ,,Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego, opracowany przy pomocy symboli Mówik przez Dorotę Kosowską.
5. Zachęcania ucznia do samodzielnego odczytania wiersza. Pomoc w odczytywaniu znaczenia symboli.
6. Uczeń ma za zadanie samodzielnie wyciąć wiersz obrazkowy oraz wkleić go do zeszytu.
7. Nauczyciel pomaga uczniowi w słownym zapisie tekstu wiersza.
8. Pochwalenie ucznia za wysiłek wkładany podczas zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.