Numer: 48381
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawa dydaktyczna "Gdzie jest Kicia?" - innowacyjne metody pracy z grupą

Scenariusz zajęć w grupie 3-latków

Opracowanie i prowadzenie: Elżbieta Baturo
Temat hospitacji:

Temat zajęć: Zabawa dydaktyczna "Gdzie jest Kicia?" - innowacyjne metody pracy z grupą.

Cele:
* poznawcze:
- nabywanie umiejętności rozumienia słów określających orientację przestrzenną;
- stwarzanie sytuacji do rozbudzania zainteresowania matematyką;
* kształcące:
- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia;
- rozwijanie umiejętności ilustrowania ruchem treści piosenki;
* wychowawcze:
- wyrabianie umiejętności reagowania na polecenia;
- rozbudzanie wyobraźni i delikatności w kontaktach z rówieśnikami;

Metody:
- słowna: rozmowa, instrukcja, rymowanka;
- oglądowa: pokaz, obserwacja;
- czynna: samodzielnych doświadczeń, zadań stawianych do wykonania, zabawy tanecznej;
- aktywizująca: ruchu rozwijającego W. Sherborne;

Formy: praca indywidualna i grupowa;

Pomoce dydaktyczne: CD z nagraniem wolnej muzyki, CD z piosenką "Sprężynowe ciało", przytulanki – Kicie (spersonalizowane i wykonane przez nauczyciela), kolorowe kartki papieru jako kocyki, tekst rymowanki, nalepki;

Przebieg zajęć

I. Wstęp
1. Powitanie zabawą "Góra - dół" (wg W. Sherborne)
przy dźwiękach spokojnej muzyki dzieci witają się:
- ze swoimi częściami ciała;
- z kolegą, z koleżanką;
2. Przywitanie się ze swoimi przytulankami - Kiciami
- delikatne głaskanie, przytulanie, powiedzenie im czegoś miłego;
II. Rozwinięcie - działania indywidualne dzieci
3. Zabawa "Gdzie jest Kicia?"
Dzieci wykonują polecenia według określonej instrukcji nauczyciela:
- połóż Kicię na kocyku, obok kocyka, nad kocykiem, pod kocykiem;
- na górze, na dole;
- przed sobą, za sobą;
- podnieś Kicię wysoko, opuść nisko;
- policz ile Kicia ma rąk, ile ma nóg - określanie, czy jest ich tyle samo;
4. Zabawa z rymowanką "Sprytna Kicia"
Kicia twoja mała po kocyku biegała.
Do przodu, do tyłu i w górę też skakała.
Gdy się zmęczyła pod kocyk się skryła.
- pożegnanie i odłożenie zabawek na miejsce;
- nalepienie na swoje kocyki nalepki - nagrody za wspólna zabawę - na górze kartki (do wykorzystania
w zabawach dowolnych);
5. Zabawa taneczna do piosenki "Sprężynowe ciało"
- ilustrowanie ruchem treści piosenki;

III. Zakończenie i ewaluacja
- podsumowanie zaangażowania dzieci;
- podziękowanie za zajęcia;
- zabawa "Klaśnij 3 razy na Tak"

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.