X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 48341
Przesłano:

Obliczenia zegarowe i kalendarzowe. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, klasa 3

Scenariusz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w klasie III

Cel główny zajęć: Podniesienie poziomu umiejętności uczniów oraz ograniczanie pierwszych symptomów trudności szkolnych.

Temat zajęć: Obliczenia zegarowe i kalendarzowe.

Cel główny lekcji: usprawnisz umiejętność rozwiązywania zadań z treścią na obliczenia zegarowe i kalendarzowe.

Cele sformułowane w języku ucznia:
-będziesz potrafił wymienić kolejne etapy rozwiązywania zadań z treścią
-będziesz potrafił przeczytać ze zrozumieniem treść zadania
-będziesz potrafił dokonywać prostych obliczeń zegarowych i kalendarzowych
-odczujesz satysfakcję z samodzielnie rozwiązanych zadań

Nacobezu:
-uporządkujesz rozsypankę zdaniową
-przeczytasz ze zrozumieniem treść każdego z zadań
-zapiszesz działanie i odpowiedź do zadań kalendarzowych
-rozwiążesz zagadki dotyczące obliczeń zegarowych
-będziesz zgodnie współpracować w grupie
-weźmiesz czynny udział w podsumowaniu zajęć

Metody pracy:
-praktyczne (rozwiazywanie zadań)
-problemowe: aktywizujące (multimedialna gra dydaktyczna)
-podające (pogadanka)

Formy pracy:
- indywidualna
-grupowa

Środki dydaktyczne:
-multimedialna gra dydaktyczna przy użyciu aplikacji ,,Oczami dziecka’’
-karty pracy do zajęć
-treść nacobezu do zajęć
-rysunek zegara w systemie 12 i 24 godzinnym
-rysunek zegara tygodniowego

Przebieg zajęć:
1. Powitanie uczniów.
2. Zapoznanie z celem lekcji.
3. Rozdanie nacobezu do zajęć.
4. Rozdanie pomocy dydaktycznych (zegarów).
4. Rozwiazywanie zadań z karty pracy numer 1
Uczniowie przypominają sobie metodę poznaną na lekcji (,,na strzałki’’), dzięki której zyskują gotową strategię rozwiązania obliczeń kalendarzowych oraz zegarowych.
5. Rozwiazywanie zadań z karty pracy numer 2 przy użyciu aplikacji ,,Oczami dziecka’’
Uczniowie rozwiązują zadania z równoczesnym odsłuchaniem ich treści czytanej przez lektora oraz zaznaczaniem odpowiedzi na tablicy multimedialnej. Przestrzegają zasad zgodnej współpracy w sytuacjach zadaniowych.
6. Motywowanie do dalszej pracy.
7. Podsumowanie zajęć:
-odhaczenie zrealizowanych kryteriów
- technika ,,niedokończonych zdań’’.

Załącznik nr 1
KARTA PRACY nr 1
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

Zadanie 1
Przypomnij sobie etapy rozwiązywania zadań z treścią, następnie uporządkuj rozsypankę zdaniową wpisując cyfry od 1 do 4
......... Układam odpowiedź na pytanie.
.......... Analizuję treść – szukam liczby dane i niewiadomą.
.......... Uważnie czytam treść zadania.
........... Układam i rozwiązuję działanie.

Zadanie 2
Zastosuj metodę poznaną na lekcji, zapisz działanie i udziel pełnej pisemnej odpowiedzi:
Dziś jest piątek. Jaki dzień tygodnia przypadnie za 4 dni?

Zadanie 3
Zastosuj metodę poznaną na lekcji, zapisz działanie i udziel pełnej pisemnej odpowiedzi:
Ola zaczęła brać lekarstwo na kaszel we wtorek wieczorem. Ma je zażywać cały tydzień. Którego dnia tygodnia skończy zażywanie lekarstwa?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.