Numer: 48285
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz z Dnia Pluszowego Misia

DATA: 25.11.2021r.
GRUPA: 4 – latki

Cele główne:
- rozwijanie wszechstronnej stymulacji dzieci przy pomocy wrażeń słuchowych, ruchowych, wzrokowych, a także dotykowych
- kształtowanie u dzieci poczucia potrzeby poszanowania zabawek
Cele szczegółowe – dziecko:
- prezentuje przyniesionego misia
- integruje się z innymi
- uczestniczy w zabawach
- wie o konieczności szanowania zabawek
- zna tytuły bajek, z których pochodzą misie
- odpowiada na zadawane pytania
- mierzy swojego misia klockami
- przelicza klocki
- wykonuje prace plastyczną
Metody:
- słowna
- praktyczna
- pokazu
Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
Pomoce:
Misie od dzieci przyniesione z domu, chusta Klanza, odtwarzacz CD, nagranie z utworami „Jadą, jadą misie”, „Miś Uszatek”, drewniane klocki,
Ilustracje różnych misiów, historyjka obrazkowa – Historia pluszowego misia,
tekst piosenki: „Stary niedźwiedź mocno śpi” , tekst piosenki: „Miś Uszatek”

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci zabawą integracyjną ze swoimi misiami.
Dzieci ustawiają się w kole wraz ze swoimi misiami, trzymając misie za „łapki”. Nauczyciel mówi: „Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niech powróci do moich rąk”. Dzieci w tym czasie ściskają swoje misie za ich łapki.

2. Historia pluszowego misia – nauczyciel opowiada dzieciom historyjkę obrazkową. Po jej przeczytaniu nauczyciel prosi kolejne dziecko o przedstawienie historii z pomocą obrazków

3. Zabawa ruchowa z chustą Klazna
„ Kogo brakuje” - wszyscy trzymają chustę na wysokości pasa. Zamykają oczy, a nauczyciel wskazuje, kto ma schować się pod chustą. Zadaniem reszty jest odgadnąć kogo brakuje.
„ Fale na morzu” – dzieci kładą swoje misie na środek chusty, chwytają chustę i unoszą ją w górę potem w dół, robią fale misiom.

4. „Znane czy nie” - nauczyciel demonstruje ilustracje różnych misiów występujących w bajkach, zadaniem dzieci jest odgadnięcie tytułów bajek, z których pochodzą misie: Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Gumisie, Miś Baloo, Miś Panda Po, Miś Coralgol, Miś Uszatek, Miś Paddington.

5. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Stary niedźwiedź mocno śpi”
Jedno dziecko siada na podłodze, udając, że śpi. Reszta dzieci tworzy kółko wokół niego, chodzi i cicho śpiewa:
Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi.
My się go boimy, na palcach chodzimy (dzieci idą na palcach).
Jak się zbudzi to nas zje. Jak się zbudzi to nas zje.
Pierwsza godzina niedźwiedź śpi.
Druga godzina niedźwiedź chrapie. (zaczynają śpiewać głośno)
Trzecia godzina niedźwiedź łapie!
W tym momencie obudzony „niedźwiedź” zaczyna gonić rozbiegające się dzieci. Złapane dziecko zostaje nowym niedźwiedziem i zabawa zaczyna się od nowa.

6. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Jadą, jadą misie”
Dzieci ustawiają się w „pociąg” razem ze swoimi misiami, śpiewając „jadą w pociągu” po całej sali.

7. Mierzenie swojego misia klockami:
Dzieci kładą swoje misie przed sobą. Nauczyciel rozdaje dzieciom drewniane klocki i układają klocki wzdłuż swojego misia. Dzieci przeliczają klocki ile zmieściło się koło misia.

8. Piosenka „Miś Uszatek”
Drogie dzieci czy wy wiecie jak nazywa się najsławniejszy pluszowy miś w Polsce? Posłuchajcie piosenki, a na pewno odgadniecie jego imię:

Na dobranoc, dobry wieczór
miś pluszowy śpiewa wam, mówią o mnie,
miś Uszatek bo klapnięte uszko mam.
Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś

link: https://www.youtube.com/watch?v=F06-y1nXdFA

Po wysłuchaniu piosenki rozmowa na temat charakterystycznych cech Misia Uszatka: klapnięte uszko, brązowe futerko, duże czarne oczy, łatki na łapkach – pokazanie ilustracji obrazującej Misia Uszatka.

9. Na koniec wykonanie pracy plastycznej Misia z rolki po papierze toaletowym.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.