Zespół Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu
ARKUSZ PRZEDHOSPITACYJNY
1. Imię i nazwisko nauczyciela: Magdalena Gołębiewska
2. Przedmiot (stanowisko): nauczyciel-wychowawca w internacie
3. Klasa ( grupa wychowawcza): wychowankowie grup I - V
4. Rok szkolny: 2013/2014
5. Data hospitacji: 20.12.2013
6. Temat zajęć: Kultywowanie tradycji szkolnej i internatu związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Wystawienie jasełek bożonarodzeniowych w szkole.
7. 7.Ogólna charakterystyka klasy (poziom, podejście do nauki, problemy dydaktyczno-wychowawcze)
8. Grupa zintegrowana. Osoby zaangażowane w to, co robią, potrafią współdziałać w grupie.
9. Cele zajęć:
Cel ogólny:
• kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji jasełek bożonarodzeniowych.
Cele operacyjne:
Uczniowie:
• znają teksty ról zawartych w scenariuszu,
• znają teksty kolęd i pastorałek,
• potrafią współtworzyć radosną atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia;
• ćwiczą wyrażanie gry aktorskiej za pomocą słowa mówionego i mowy ciała ,
• umieją współdziałać i współpracować w grupie;
• wzbogacają swój słownik i rozwijają kompetencje językowe;
• potrafią swobodnie się wypowiadać;
• uczą się przełamywać stres związany z występami publicznymi,
• wykorzystują umiejętności i predyspozycje gry aktorskiej.
1. Przewidywane metody pracy:
• burza mózgów ,
• recytacja tekstu.
2. Formy pracy:
Praca indywidualna, grupowa i zespołowa.
3. Zaplanowane środki dydaktyczne:
• scenariusz jasełek bożonarodzeniowych,
• kostiumy i rekwizyty,
• scenografia.
4. Planowany przebieg zajęć:
1. Przywitanie gości przybyłych na przedstawienie.
2. Zabranie głosu przez księdza.
3. Przedstawienie jasełek.
4. Wspólne śpiewania kolęd.
5. Podziękowanie za przybycie i wspólne spędzenie czasu w radosnej atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
6. Zakończenie.
5. Stosowany program nauczania: nie dotyczy
6. Inne uwagi nauczyciela: -
7. Realizacja zaleceń z poprzednich hospitacji: nie dotyczy
Nauczyciel hospitowany Osoba hospitująca