X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 47948
Przesłano:
Dział: Internat

Jak segregować dobrze śmieci - scenariusz lekcji wychowawczej

Michał Helmin

,,Jak segregować dobrze śmieci” – scenariusz lekcji wychowawczej

Cele zajęć:
- uczeń wie jak ważna jest segregacja śmieci,
- uczeń wie jak segregować śmieci,
- uczeń wie czego nie można wyrzucać do pojemników na śmieci.

Metody:
- indywidualna,
- grupowa,
- burza mózgu,
- pod kierunkiem.

Środki dydaktyczne:
- film,
- kartki papieru,
- pisaki.

Czas zajęć 60 minut.

Przebieg zajęć:
1. Na wstępie wychowawca zapoznaje uczniów z tematem i celami oraz jak będzie wyglądała praca na zajęciach.

2. Wychowawca pyta uczniów czy wiedzą jakie są zalety segregacji śmieci?
Przykładowe odpowiedzi:
- oszczędność energii, paliwa, wody, węgla,
- mniejsza liczba wycinanych drzew,
- mniejsze zanieczyszczenie powietrza, wód gruntowych,
- mniejsze zniszczenie krajobrazu, terenów zielonych.

3. Wychowawca prezentuje film dotyczący segregacji śmieci.
Wychowankowie oglądają film.

4. Wychowawca pyta uczniów jak segregować śmieci?
Przykładowe odpowiedzi:
- wrzucać śmieci do odpowiednich pojemników,
- zgniatamy puszki, butelki plastikowe,
- nie wrzucamy mięsa do odpadów bio,
- opróżniamy opakowania z resztek zawartości.

5. Wychowawca mówi uczniom, czego nie można wyrzucać do pojemników na śmieci.
- leków,
- igieł,
- strzykawek,
- termometrów rtęciowych, baterii.

6. Wychowawca dzieli uczniów na dwie grupy. Uczniowie mają za zadanie wykonać plakat promujący segregację śmieci.
Wychowankowie wykonują plakaty. Wychowawca koryguje pracę uczniów.

7. Wychowawca podsumowuje zajęcia razem z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.