X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 47869
Przesłano:

Wiem, co jem! Lekcja wychowania fizycznego

KONSPEKT LEKCJI WF

Temat lekcji: Wiem co jem!
Miejsce: sala gimnastyczna

Nauczyciel: Agnieszka Filipek

Cele lekcji:
1. Uczeń zna zasady zdrowego odżywiania.
2. Uczeń aktywnie uczestniczy w wyścigach rzędów, stosując zasady fair play.
3. Uczeń kształtuje swoją koordynację ruchową.
Metody pracy: reprodukcyjne, prokreatywne, słowne, pokazowe.
Pomoce dydaktyczne: tuby, mini wózek sklepowy, pachołki, piłki miękkie, piłeczki tenisowe, wydrukowane i zalaminowane produkty spożywcze zdrowe i niezdrowe, kartki z liczbą kalorii na dzień dla danej grupy wiekowej.
Tok lekcji:
1. Część I - wstępna:
• zbiórka, przywitanie,
• sprawdzenie obecności i strojów,
• podanie tematu lekcji oraz celów,
• pogadanka na temat zdrowego odżywiania
• podział klasy na dwie drużyny

2. Część II - główna:
• rozgrzewka w dwóch rzędach:
- krążenia RR w przód/tył
- krążenie nadgarstków,
- skipy: A, C
- pajacyki
- wysoki w górę
- skoki obunóż

• wyścigi rzędów, zadania z tubami papierowymi: Podczas każdej z konkurencji, jeden z uczniów wybiera się na zakupy do przygotowanego na końcu sali wózka i wybiera jeden zdrowy produkt i z nim wraca na start. Każdy z uczniów robi to tylko raz. Za wygraną konkurencję drużyna otrzymuje 2 pkt., za przegraną 1 pkt.

- piłka położona na tubie, bieg do pachołka i z powrotem. Jeżeli piłka spadnie, uczeń wkłada piłkę na tubę w miejscu gdzie spadła i biegnie dalej,
- sadzenie ziemniaków - kładzenie piłeczek tenisowych na tuby w jedną stronę, z powrotem zbieranie,
- trzymanie miękkiej piłki dwoma tubami po bokach, nie wolno używać rąk, ani pomagać sobie tułowiem,
- tuba położona na końcu toru, należy położyć na niej piłkę i wrócić, kolejna osoba zabiera piłkę na start,
-uczeń trzyma 3 tuby w ręce, biegnie za pachołek i układa z nich wieżę, kolejny uczeń zbiera tuby i przynosi na start,
- uczeń trzyma 3 lub 4 tuby, biegnie wokół pachołka i przekazuje kolejnej osobie,
- toczenie piłki po slalomie pomiędzy tubami,
- uczeń trzyma w tubie piłeczkę do tenisa, biegnie wokół pachołka, przekazuje kolejnej osobie piłeczkę na jego tubę, tak, aby piłka nie spadła.

• Podliczenie punktów za produkty
Sprawdzenie przyniesionych produktów, omówienie każdego z nich, 1 pkt. za zdrowy produkt, -1pkt. za niezdrowy produkt.

• Ilość kalorii na dzień. Drużyny zastanawiają się ile kalorii powinni dostarczać do swojego organizmu dziennie. Drużyna która była bliżej otrzymuje 5 pkt.

3. Część III - końcowa
• Podsumowanie lekcji, zachęcenie do zdrowego odżywiania,
• Zbiórka, pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.