Numer: 47836
Przesłano:

Technologiczny przebieg kosmetologii we fryzjerstwie - trychologia i mezoterapia. Schemat scenariusza zajęć kształcenia zawodowego

Schemat scenariusza zajęć kształcenia zawodowego

Przedmiot: Technologia fryzjerstwa.
Asystent fryzjera.
Klasa: II
Termin zajęć: 24.09.2020 r
Prowadzący: Marzena Borkowska
Czas trwania: 800 - 10 35

Temat: Technologiczny przebieg kosmetologii we fryzjerstwie – trychologia i mezoterapia.

EFEKTY Z PP KSZTAŁCENIA W ZAWODZIE USZCZEGÓŁOWIONE EFEKTY KSZTAŁCENIA

A.19.2 (2) przeprowadza rozmowę konsultacyjną z klientem;

A.19.1 (1) ocenia stan włosów i skóry głowy;

A.19.2(2)1 przeprowadzić wywiad z klientką o jej stanie włosów
A.19.2(2)2 przeprowadzić wywiad z klientką o jej stanie skóry głowy

A.19.1(1)7 ocenić stan włosów i skóry głowy na podstawie karty diagnozy
A.19.1(1)8 rozpoznać włosy i skórę głowy z nieprawidłowościami
A.19.1(1)9 odczytać obraz mikroskopowy włosów i skóry głowy

CELE OGÓLNE
1. Zapoznanie uczennic z technologicznym przebieg kosmetologii we fryzjerstwie – trychologia
2. Lecznicze peelingami, szamponami, kremami i płynami są główną metodą leczenia łojotokowego zapalenia skóry głowy. Peelingi bazować powinny na enzymach, kwasach salicylowych i owocowych.
3. Przeprowadzić rozmowę konsultacyjną z klientem .
4. 3. Przyczyny wypadania włosów
5. Jak się przygotować do badania trychologicznego.
6. Badania trychologiczne zabiegi derma hair therapy światłoterapia lampami Led współpraca w zakresie trychologii
7. Wskazania do wykonania zabiegu HairCare
8. Problemy z włosami, którymi zajmuje się trychologia mezoterapia
9. Preparaty stosowane w kuracjach trychologicznych
10. Łysienie androgenowe u mężczyzn.
11. . Ile kosztuje wizyta u trychologa, ile razy trzeba go odwiedzić.
12. Precyzyjność pracy.

CELE OPERACYJNE
Po zakończonych zajęciach uczennica potrafi:
1. Przygotować stanowisko pracy zgodnie z wymogami ergonomii.
2. Zastosować przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.
3. Dokonać diagnozy, wybranych metod i technik podczas wykonywanych zabiegów.
4. Wskazać przyczynę oraz sposobów zapobiegania powstawaniu błędów podczas wykonywanych zabiegów .

METODY PRACY:
Słowne:
- instruktaż wstępny, bieżący, indywidualny, końcowy, pogadanka. Oglądowe:
- pokaz z objaśnieniem
FORMY PRACY:
Forma indywidualna, grupowa.
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• Zestaw narzędzi kosmetologicznych
• Karty pracy.
• Zestaw multimedialny- obraz z mikrokamery.
• Paleta z poziomami kolorystycznymi i ich numerami.
• Profesjonalna aparatura kosmetologiczna
• Kosmetyki i preparaty
• Bielizna ochronna.
• Preparaty i urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I Część przygotowawcza
1. Nawiązanie do tematu: spotykane w praktyce uszkodzenia włosów można podzielić na : uszkodzenia naturalne, tj. powstałe wskutek braku zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych – uszkodzenia mechaniczne ,uszkodzenia chemiczne, uszkodzenia fizyczne
2. Mezoterapia owłosionej skóry głowy wykonywana jest w przypadku problemów ze skórą głowy i włosów, których skutkiem jest ich utrata lub osłabienie kondycji.
3. Łysienie u mężczyzn - przyczyny i leczenie wypadania włosów
4. Etapy męskiego łysienia
5. Metody, techniki przeszczepu włosów.
6. O czym należy pamiętać po przeszczepie włosów.
7. Leki miejscowe na łysienie androgenowe .
8. Preparaty zawierające MINOXIDIL
9. Skutki uboczne stosowania preparatów zawierających finasteryd lub dutasteryd
10. Pielęgnacja i regeneracja włosów po zabiegach.

II Część podstawowa
1. Pokaz z objaśnieniem.
2. Instruktaż wstępny.
3. Częściowe zademonstrowanie poszczególnych zabiegów chemicznych włosów .
4. Wygląd i struktura włosów zdrowych i uszkodzonych na podstawie diagnozy stanu włosów i skóry głowy.
5. Instruktaż bieżący, końcowy.
6. Kolejność czynności podczas wykonywania zabiegu włosów
7. Czas oczekiwania - Co do częstości wizyt - w zależności od problemu z jakim przychodzą osoby, jest to jedna wizyta, a następnie (w zależności od przypadku) 1-3 wizyty kontrolne co 1,5-3 miesiące.
8. Udzielanie porady z zakresu samodzielnej pielęgnacji włosów.
9. Zwrócenie uwagi na czas realizacji zadań.
10. Zwrócenie uwagi na sposób prezentacji efektów pracy.

III Część końcowa – podsumowanie przebiegu zajęć
1. Omówienie pracy ze wskazaniem na :
a)przyczyny powstania błędów podczas wykonywanych zadań,
b) czas działania zabiegu.
2. Uporządkowanie stanowiska pracy.
3. Przeprowadzenie dezynfekcji narzędzi, przyborów i środków niezbędnych do zabiegów.
4. Dezynfekcja rąk.
5. Zadanie pracy domowej
6. Wystawienie ocen uczniom.
........................................
(podpis)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.