X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 47442
Przesłano:

Dzień Pluszowego Misia - scenariusz zabawy integracyjnej

SCENARIUSZ ZABAWY INTEGRACYJNEJ

Temat zajęć: „Dzień pluszowego misia”.

Data zajęć:

Cele:
• Doskonalenie komunikacji i porozumiewania się.
• Rozwijanie zainteresowań otoczeniem i wyzwalanie aktywności zmysłowo - ruchowej.
• Wyzwalanie aktywności poznawczej na miarę możliwości percepcyjno-motorycznych uczestników.
• Budowanie zaufania w stosunku do innych osób.
• Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.
• Wdrażanie do współpracy z nauczycielem i innymi uczestnikami zajęć.
• Rozwijanie umiejętności współdziałania, integracja.
• Usprawnienie funkcji poznawczych i ogólnomotorycznych.
• Stymulacja wielozmysłowa.
• Wyzwalanie pozytywnych emocji.

Metody: Metoda realizacji zadań ruchowych: zabawowa klasyczna, ekspresji ruchowej, zabawy muzyczno – ruchowe i stymulacyjne, elementy pedagogiki zabawy, metody oparte o kontakt z ciałem, zabawy integracyjne, instruktaż słowny, kierowanie ruchem – aktywności wspomagane.

Środki dydaktyczne: Odtwarzacz CD, wybrane wiersze i piosenki dla dzieci, pluszowe misie, zawieszki misiów na szyję, zakładane na głowę. Zawieszka pajacyka. Instrumenty: bębenki, marakasy, wywoływacz burzy, kije deszczowe, puszki szmerowe. Spryskiwacz, peleryny, parasole, Sylweta misia do ułożenia. Przybory do działalności plastycznej (kartonowy miś, papier kolorowy, klej, nożyczki, farby, pędzel, kolorowe materiały).

Forma: Praca grupowa i indywidualna.

Przebieg zajęć:

I. Część wstępna - powitanie:
• „Witajcie w naszej bajce” – tekst na kartkach.
• Powitanie – piosenka: „Dla ciebie jestem tu” – tekst na kartkach.
• „Przywitajmy się wesoło” – zabawa integracyjna na siedząco według słów piosenki. Klaszczemy w rytm piosenki.
• WIERSZ: „Dzień misia”.
• Budzimy misie: „Wstawać misie” – zabawa ruchowa według słów piosenki.
• Miś wita się z dziećmi. Indywidualne powitanie każdego ucznia. „Wszyscy są witam was...”
Wszyscy są witam was
zaczynamy już czas
jestem ja, jesteś ty
raz, dwa, trzy.
• Zabawa z misiem: „Miś Ptyś” – uczeń z dużym pluszowym misiem siedzi na krzesełku na środku sali – chłopcy chodzący robią wokół niego kółeczko i tańczą.
• Co każdy miś ma? Zabawa na schemat ciała według słów piosenki: „Tu mam serce...”
• Miś Ptyś zaprasza do zabawy ruchowej chłopców chodzących: „Prawa noga, lewa noga”.
• Miś Ptyś zaprasza do zabawy chłopców na wózkach: „Misie szare”.
• Każdy miś uwielbia... „Łaskotki”.
• WIERSZ: „Naprawiamy misia”.
Ułożenie sylwety misia z kartonu.

II. Zabawy ruchowe z podkładem muzycznym*
* zabawy te należy modyfikować i dostosować do aktualnego stanu psycho – fizycznego uczniów, którzy uczestniczą w zabawie ze wspomaganiem ze strony nauczyciela.

• „Pokochaj pluszowego misia” – tekst na kartkach.
• „Misio przyjaciel” – pluszowy miś podchodzi do każdego ucznia i przybija „piątkę”.

• PRZERYWNIK: MIŚ USZATEK „Jestem sobie mały miś” – tekst na kartkach.
• Miś zaprasza do kolejnej zabawy ruchowej: „Miś Uszatek”.
• Nasz Miś Uszatek marzy aby być wielką chmurą „Ach gdybym był wielką chmurą” – zabawa z instrumentem: puszki szmerowe i wywoływacz burzy.
• Oj miś wywołał deszcz więc trzeba wziąć parasole, peleryny. Zabawa chłopców chodzących w rytm piosenki: „Deszczowy miś” – spryskiwanie dłoni wodą.
• Zabawa dla chłopców na wózkach – jeżdżenie wózkiem po kałużach „Deszczowe lusterka”.
• PRZERYWNIK: KUBUŚ PUCHATEK – tekst na kartkach.
• „Gruby misio” – wybrany chłopiec na środku wykonuje z pomocą słowa piosenki a reszta powtarza za nim.
• Miś zagra nam na bębenku „Mój bębenek”.
• Nasz misio zaprasza wszystkich do zabawy ruchowej: „Miś z laleczką”.

• PRZERYWNIK: MIŚ COLARGOL – tekst na kartkach.
• Miś Colargol uciekł nam do lasu a w lesie... niedźwiedź śpi. „Stary niedźwiedź śpi”. Wybrany chłopiec zostaje niedźwiadkiem i siedzi na środku Sali, chłopcy na wózkach jeżdżą wokół niego.
• Obudziliśmy niedźwiedzia i on teraz z nami zatańczy. „Taniec niedźwiedzia” – zabawa według słów piosenki (chłopcy chodzący).
• „Mały miś i pajacyk” – zabawa według słów piosenki. Dwóch chłopców otrzymuje emblematy: misia i pajacyka, trzymając się za ręce tańczą w kółeczku.
• Zabawa z instrumentem: marakasy. „Marakasy”.

• PRZERYWNIK: GUMISIE – tekst na kartkach.
• Zabawa ruchowa: „Gummi miś” – dla chłopców chodzących.
• Zabawa ruchowa: „Piosenka o misiu” – dla chłopców na wózkach.
• Rytmy dyskotekowe – „Taniec połamaniec” – w wykonaniu nauczycieli.

III. „Małe co nieco” – herbatka z miodem.

IV. Działalność plastyczna – wspomagana ze strony nauczyciela.
Podział na grupy. Zadaniem każdej grupy będzie ozdobienie kartonowego misia wylosowaną przez siebie techniką (farby, kolorowy papier, materiały).

V. Odpoczynek
Odpoczynek na materacach, słuchanie przygotowanych piosenek relaksacyjnych, określona zabawa kolorowymi chustkami, misiami, parasolkami. Wydobywanie dźwięku z kijów deszczowych. Dostarczanie wrażeń zmysłowych.
• Jesienny czas – kije deszczowe
• Jesienny walczyk – kije deszczowe
• Gdzie mieszka muzyka – kije deszczowe
• WIERSZ: „Dla wszystkich dzieci” – rozdanie misiów
• O kochaniu misia – misie
• Kołysanka dla misia – misie
• Mruczanka dla misia – misie
• Kiedy idę spać – kolorowe chustki
• Cicho, cicho, baju, baj – kolorowe chustki
• Li, li kotek śpi – kolorowe chustki
• Jesienna kołysanka – parasolki
• Wróżki – parasolki.

VI. Pożegnanie
• „Jutro znów się spotkamy” – odśpiewanie piosenki pożegnalnej, machanie dłońmi na pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.