X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 47291
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jestem w domu bezpieczny

SCENARIUSZ ZAJĘĆ HOSPITOWANYCH
w grupie dzieci 5 – letnich

Prowadząca:
Temat zajęć: „Jestem w domu bezpieczny”
Data prowadzenia zajęć:
Cele operacyjne:
Dziecko:
• słucha uważnie wiersza, potrafi wypowiedzieć się na jego temat
• dobiera obrazki postaci do ich cieni
• wie, że nie wolno uruchamiać urządzeń elektrycznych bez wiedzy dorosłych
• rozumie, dlaczego nie wolno samodzielnie zażywać lekarstw i używać środków chemicznych stosowanych w gospodarstwie domowym
• reaguje na sygnał słuchowy
• rozpoznaje akompaniament do biegu, marszu, podskoków
• zna podstawowe zasady zachowania podczas zabawy w domu
• podejmuje próby projektowania (swojego wynalazku)

Przebieg zajęć:

1.Piosenka na powitanie „Przedszkole domem drugim jest”.
Gdy dzień wstaje i wita świat, ranną porą wstaję i ja.
Mama pomaga ubierać się, do przedszkola prowadzi mnie.

Ja chodzę tam co dzień, obiadek dobry jem,
a po spacerze w Sali wesoło bawię się,
kolegów dobrych mam, nie jestem nigdy sam,
przedszkole domem drugim jest.

2.Słuchanie wiersza „Na ulicy Makowej”.
3.Dopasowywanka obrazkowa „Mieszkańcy ulicy Makowej”. Poznajemy Karolinkę.
Dzieci dopasowują osoby występujące w wierszyku do odpowiednich okienek, z zacienionymi postaciami). Dziecko zdolne: odszukanie wyrazów i dopasowanie do odpowiedniej osoby).

4.Zabawa dydaktyczna w formie pogadanki „Poznajemy Karolinkę”.

Nauczyciel prezentuje dzieciom torbę z przedmiotami, nie nadającymi się do zabawy dla dzieci (zapałki, tabletki, szklankę, czajnik, nożyczki)

Następnie dzieci wypowiadają się na temat prezentowanych przedmiotów i czy nadają się do zabawy.

5.Zabawa muzyczno – ruchowa „W domu”.

Dzieci wybierają emblematy ze sprzętami, które można znaleźć w kuchni, łazience lub
w pokoju. Na hasło „kuchnia” / „łazienka” / „pokój” tańczą tylko te sprzęty, które znajdziemy w kuchni, w łazience, w pokoju.

6.Zabawa dydaktyczna „Jestem bezpieczny w domu”.

(w trzech różnych miejscach sali znajdują się duże ilustracje pomieszczeń w domu: kuchnia, łazienka, pokój – nauczyciel zaprasza dzieci do zajęcia miejsca wg emblematów.
Zwraca uwagę, że emblematy powtarzają się, zatem dzieci będą wykonywać następne zadanie w parze.

Dzieci w parach dobierają do planszy (kuchni, łazienki, pokoju) tylko te rzeczy, z których mogą bezpiecznie korzystać samemu w danym pomieszczeniu w domu.
7.Karta pracy „Jesteśmy wynalazcami”.
Każde dziecko otrzymuje kartę pracy, na której narysowane są różne symbole (np. kreska, fala, koło itp.). Zadaniem dzieci jest zaprojektowanie własnego wynalazku (istniejącego już lub wymyślonego).
8.Prezentacja „wynalazków” przez każde z dzieci. Zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.