X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 47129
Przesłano:
Dział: Świetlica

Jedz zdrowo, żyj na sportowo. Scenariusz zajęć świetlicowych

Prowadząca: Marta Sobczyńska
Uczestnicy: wychowankowie świetlicy
Temat zajęć: ,,Jedz zdrowo, żyj na sportowo”
Czas trwania zajęć: 45 min.
Cel główny:

Kształtowanie u wychowanków właściwych zachowań prozdrowotnych.
Cele ogólne:
• uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie i
przestrzegania zdrowego stylu życia
• kształtowanie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie
Cele wychowawcze:
-kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie
-wdrażanie do zachowania ładu i porządku
-kształtowanie odpowiedzialności za powierzone zadanie
Cele operacyjne zajęć:
Uczeń:
-zna zasady zdrowego odżywiania się,
-wie, co to jest zdrowie i co to znaczy zdrowo się odżywiać,
-ma świadomość korzyści płynących ze spożywania zdrowych produktów spożywczych,
-potrafi dbać o higienę podczas spożywania warzyw i owoców,
-rozwija inwencję twórczą,
-realizuje własne zainteresowania,
- rozwija pomysłowość i wyobraźnię,
-rozwija ekspresję słowną podczas wypowiedzi,
-odreagowuje napięcia psychofizyczne poprzez ruch
Formy pracy:
- praca indywidualna
-praca zbiorowa
Metody pracy:
- metoda obserwacji
- metoda działań praktycznych
- rozmowa kierowana
-metoda pozytywnych wzmocnień
-zabawy aktywizujące
Rodzaj zajęć:
-rozmowa sterowana
-zajęcia muzyczne
-zajęcia ruchowe
-zajęcia taneczne
Środki dydaktyczne:
-fotografie
-tablica
-magnesy
- laptop
-Internet
-karteczki

Przebieg lekcji
1. Powitanie dzieci.
2. Na podstawie przyczepionych do tablicy zdjęć uczniowie odgadują temat lekcji. Pierwsze litery kolejnych fotografii tworzą hasło.
3. Nauczycielka przedstawia cele zajęć.
4. Rozmowa z dziećmi poruszająca zagadnienia:
-co to jest zdrowie?
- kiedy czujemy się dobrze?
-jak czujemy się, gdy jesteśmy chorzy
5. Jakie produkty należy jeść, by być zdrowym? –rozmowa z dziećmi.
6. Jakie jedzenie jest szkodliwe?- rozmowa z dziećmi
6. Piosenka ,,Witaminki”- zespołu ,,Fasolki"- dzieci słuchają piosenki o witaminach oraz uzupełniają jej treść wyrazami.
7. Kalambury- jedna osoba pokazuje dyscyplinę sportową, a pozostali uczestnicy odgadują jej nazwę.
8. Dzieci oglądają teledysk na portalu YouTube,,Zdrowy Rap” (Piosenka powstała w ramach projektu gimnazjalnego.
Muzyka: MC Hammer "Can't touch this") oraz wykonują ruchy zgodnie ze wskazówkami prowadzącej.
9. Uczniowie wykonują wraz z nauczycielem taniec do piosenki ,,Ruch, ruch, ruch”- zespół ,,Fasolki"
10. Podsumowanie zajęć- dzieci wymieniają zasady zdrowego stylu życia, prezentacja multimedialna.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.