Numer: 46721
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz balu karnawałowego "Czerwone krzesło"

Scenariusz balu karnawałowego Pt. „Czerwone krzesło” w grupie dzieci 6 letnich.
Podstawa programowa I.5,II. 2,4,9,III 1,8,9, IV.1,3,5,7

Cele ogólne:
Stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela
Cele operacyjne:
Utrwalenie wiedzy o czytanych w przedszkolu książkach Andrzeja Maleszki
Swobodne poruszanie się w rytm muzyki
Przestrzeganie zasad dotyczących konkursów
Ośmielanie do autoprezentacji własnej osoby
Doskonalenie odporności emocjonalnej

Przebieg:
Wprowadzenie.
Tematem naszego balu będzie pewien magiczny przedmiot, który spełnia życzenia.
Możliwe ,że dziś wyczaruje dla nas coś wyjątkowego.
Czy wiecie co to za przedmiot ?
Odp. Dzieci ........................................
Jeśli od razu nie zgadną, pytania naprowadzające :
1. Ten przedmiot jest z drewna.
2. Ten przedmiot jest czerwony.
3. Ten przedmiot spełnia życzenia.

Tak to jest Czerwone krzesło o którym czytaliśmy w książce A. Maleszki. Pozwólcie, że przyniosę to krzesło , bo bez niego nasz bal nie będzie tak uroczysty.
Konkurencja 1
Tańczące krzesła
Na środku Sali zostaje postawione Czerwone krzesło, dostawiamy do niego tyle krzeseł ilu jest uczestników. Dzieci maszerują w rytm muzyki wokół krzesełek. Z każdym okrążeniem jedno krzesełko zostaje usunięte, by zwycięzca usiadł na końcu tej konkurencji na Czerwonym krześle.
Zabawę powtarzamy raz jeszcze na życzenie dzieci.

Odstawiamy krzesło na bok i zapraszamy dzieci do zabawy tanecznej.
1 .Piosenka z pokazywaniem Baby Shark.
2. Smerfy Czikita.
2.Disco Kids tańcz ,tańcz, tańcz.
3. Bańkę łap.
4. Weekend Ona tańczy dla mnie.
5. Wyginam śmiało ciało.
6. Minionki Banana.

Przerwa na picie.

Konkurencja 2
Zagadki dotyczące czytanych przez nas książek A. Maleszki .
1.Czym było magiczne drzewo?
a) Jesionem
b) Bukiem
c) Dębem
d) Grabem
2. Jak na imię miały dzieci które znalazły czerwone krzesło?
a) Tosia
b)Joasia
c)Basia
d) Kuki
e)Marek

3. Co potrafiło czerwone krzesło?
a) spełniać życzenia
b) grać melodie
c) mówić
4.Kto pierwszy usiadł na krześle i wypowiedział życzenie?
a) ciotka
b)mama
c) Kuki
5. Na jakim statku mieli pracować rodzice dzieci?
a) Arizona
b)King John
c) Queen Wiktoria
6. Z czego zbudowany był most ,którym dzieci dostały się na pokład statku by spotkać rodziców?
a) z rybich łusek
b) ze światła latarni
c) z morskiej piany
7. Dzięki życzeniom czy dom stał się ?
a)chatką z piernika
b) powiększył się
c) otrzymał koła
d) wzbił się w powietrze
8. Co stało się z krzesłem gdy dom leciał ?
a)Złamało się
b) spłonęło
c) zjadły go korniki
d) wypadło przez okno

II część bal
Zaproszenie do dalszej zabawy tanecznej .
Pląsy w kole. Prezentacja strojów. GŁOSOWANIE NA KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU. Zebranie głosów do słoika.
Taniec w parach na gazecie.
Zabawa animacyjna z chustą” Surfer” – zabawa polega na utrzymaniu równowagi przez dziecko znajdujące się na chuście, podczas gdy reszta dzieci porusza chustą.

Konkurencja 3
Możesz wypowiedzieć SWOJE marzenie.
Dzieci siadając na krześle wypowiadają swoje marzenie.

Zakończenie balu.
Ogłoszenie króla i królowej balu po przez odczytanie wyników głosowania dzieci.
Udekorowanie zwycięskiej pary szarfami i dyplomami.

Opracowała:
Monika Słowińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.