X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 46574
Przesłano:
Dział: Logopedia

Ćwiczenia słuchu fonemowego i rozwijanie słownictwa. Scenariusz grupowych zajęć logopedycznych dla uczniów klas 1-3

Temat: Ćwiczenia słuchu fonemowego i rozwijanie słownictwa.

Cel główny:
- wyróżnianie głosek w różnych miejscach w wyrazie
- rozwijanie słownictwa czynnego oraz rozbudowywanie swoich wypowiedzi
-wzbogacanie słownictwa

Cele operacyjne:
Uczeń:
- usprawnia motorykę narządów artykulacyjnych
-wyróżnia głoski w różnych miejscach w wyrazie
- rozwija słownik czynny i bierny
- doskonali analizę i syntezę wyrazową
- rozbudowuje swoje wypowiedzi

Forma pracy:
- grupowa

Metody pracy:
-metoda wzrokowa
-metoda słuchowa
-burza mózgu
-metody warsztatowe

Środki dydaktyczne: obrazki, karty pracy, komiksy, słomki, klej

Przebieg zajęć:
1. Ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne. Gimnastyka buzi i języka. Wykonuję razem z dziećmi ćwiczenia wzmacniające język, policzki, usta.
• szerokie otwieranie buzi
• uśmiech bez pokazywania zębów
• posyłanie „całusków”
• wypychanie językiem policzków
• mocne oblizywanie warg

2.Ćwiczenie oddechowe. Zadaniem uczniów jest przeniesienie za pomocą słomki pestek na ilustrację arbuza.
3.Ćwiczenia słuchu fonemowego. „ Słoik z ciastkami”. Wyróżnianie głosek w różnych miejscach w wyrazie. Zadaniem ucznia jest poprawne nazwanie i dopasowanie obrazka w zależności od miejsca słyszanej głoski.
4. Ćwiczenia słuchu fonemowego- Co słyszysz na początku wyrazu? Zadaniem ucznia jest ułożenie wyrazu z pierwszych głosek wyrazów.
5. Ćwiczenia rozwijające słownik, ćwiczenia gramatyczne. Zadaniem ucznia jest ułożenie z rozsypanki ilustracji w odpowiedniej kolejności i ułożenie dialogów do rozmowy.
6. Podsumowanie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.