X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 46480
Przesłano:

Lubimy koty. Konspekt pozalekcyjnych zajęć artystycznych

Konspekt zajęć

DATA: 16.02.2021 r., godz. 12.35-13.20, sala nr 11

IMIĘ I NAZWISKO PROWADZĄCEGO ZAJĘCIA - Izabela S.

PRZEDMIOT/ RODZAJ ZAJĘĆ/- pozalekcyjne zajęcia artystyczne

KLASA/ ZESPÓŁ/- klasa III SP

TEMATYKA ZAJĘĆ: „ Lubimy koty”.

Cel ogólny: Doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi narzędziami i materiałami plastycznymi.

Cele szczegółowe:

- rozwój myślenia i pamięci podczas rozwiązywania zagadek słownych i obrazkowych

- doskonalenie sprawności manualnej ( wycinanie, przyklejanie, korzystanie z dziurkacza
dekoracyjnego, dorysowywanie brakujących elementów )

- doskonalenie koordynacji ruchowej podczas rysowania bez kontroli wzroku

- komponowanie pracy plastycznej z wykorzystaniem podanych materiałów

Cele wychowawcze:

- słuchanie i wykonywanie poleceń nauczyciela

- dbanie o porządek na stanowisku pracy

- utrzymanie atmosfery życzliwości podczas zajęć

METODY PRACY

- słowna

- pokaz

- działania praktyczne

- elementy arteterapii

FORMY PRACY

- grupowa

- zindywidualizowana
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kolorowy blok techniczny, wycinanki, nożyczki, kleje, dziurkacze dekoracyjne, flamastry, biały blok rysunkowy A3, szalik, quiz tematyczny wyświetlany na tablicy multimedialnej, treść zagadki wprowadzającej do tematu zajęć
LITERATURA:
1. Renata Kochan „ Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie”
2. Fiona Watt „ 365 rzeczy do zrobienia”, Centrum Edukacji Dziecięcej
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Wprowadzenie do tematu zajęć. Zagadka słowna:
„ Powiem o całkiem miłym stworzeniu.
Poznasz je szybko po:
głośnym mruczeniu,
po tym, jak mleko z miski wypija,
a gdy jest senny- w kłębek się zwija,
na wsi, najczęściej skacze na płot.
Znasz już odpowiedź?
O tak !!! To ............!!!
2. Quiz „Czy rozpoznasz koty z bajek” wyświetlany na tablicy multimedialnej.
3. Zabawa grafomotoryczna „Rysujemy kota”. Rysowanie na dużym arkuszu papieru bez kontroli
wzroku.
4. Wykonywanie pracy plastycznej ( wycinanka) „ Mój przyjaciel kot”. Uczniowie mogą wykonać
pracę według wzoru lub według własnego pomysłu. Zgodnie z zasadą stopniowania trudności
dzieci mogą samodzielnie wycinać elementy kota lub skorzystać z gotowych. Na koniec
uczniowie wykonują ramkę do obrazka z elementów wycinanych przy pomocy dziurkaczy
dekoracyjnych.
5. Porządkowanie ławek po zakończonej pracy.
6. Ewaluacja : pokaz prac plastycznych. Odpowiedzi na pytania „Czy podobały się Wam dzisiejsze
zajęcia?, „Pamiętasz imiona bajkowych kotów?”, „Który bajkowy kot jest Twoim ulubieńcem?”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.