X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 46068
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zdrowe zęby

Scenariusz zajęć przeprowadzony w grupie 3 – letnich
Prowadząca: Joanna Klimczyk
Data 15.01.2021
Temat zajęć: Zdrowe zęby.

Cele operacyjne: Dziecko:

- potrafi wypowiedzieć się na dany temat
- potrafi klasyfikować przedmioty według podanego kryterium
- wie, jak należy prawidłowo szczotkować zęby i dlaczego jest to takie ważne dla zdrowia
- prawidłowo reaguje na umówiony sygnał
- bierze chętnie udział w zabawie ruchowej
- potrafi wykonać pracę plastyczną według podanej instrukcji
Metody:
- Słowna, Czynna, Praktyczna
Formy:
- indywidualna, grupowa,

Środki dydaktyczne: płyta CD, magnetofon, worek, kolorowe plansze, Akcesoria potrzebne do mycia zębów: kubek, szczoteczka, pasta, nić dentystyczna, klocki, włóczka, papier, Ilustracje produktów spożywczych, sylweta zdrowego i chorego zęba, Emblematy z sylwetami szczoteczki do zębów oraz pasty do zębów, czerwone usta, białe zakrętki po napojach

Przebieg zajęć:
1. Powitanie dzieci :
Kółeczko zwijamy dzieci zapraszamy, mało nas, wszystkie dzieci do nas.
2. Zabawa dydaktyczna „Zaczarowany woreczek”
- odnalezienie przedmiotów potrzebnych podczas higieny jamy ustnej. Omówienie wyglądu tych przedmiotów i ich użyteczności (Akcesoria potrzebne do mycia zębów: kubek, szczoteczka, pasta, nić dentystyczna)
3. "Jak prawidłowo szczotkować zęby?" – rozmowa na temat szczotkowania zębów na podstawie ilustracji (Ilustracje przedstawiające prawidłowy sposób mycia zębów);
- Jakie przybory potrzebne są do umycia
zębów?
- W jaki sposób należy się myć?
- Kiedy powinny być myte?
- Dlaczego tak ważne jest mycie zębów?
4. „Szczotkowanie zębów” zabawa ruchowo – naśladowcza
Dzieci otrzymują plastikowy klocek i kawałek włóczki, zadaniem dzieci jest wyciągnąć nitką dentystyczną ( włóczką) resztek jedzenia( kawałki papieru) z „ząbków”.
5. Zabawa dydaktyczna „Co jest zdrowe dla naszych zębów?” Klasyfikacja żywności. Rozróżnianie zdrowych i niezdrowych pokarmów (Ilustracje produktów spożywczych, sylweta zdrowego i chorego zęba)
6. Zabawa ruchowa „Znajdź parę”
Dzieci podzielone są na dwie grupy. Otrzymują emblematy szczotek do zębów i past. Podczas grania muzyki dzieci spacerują na dywanie podczas przerwy w muzyce dobierają się odpowiednio w pary. (Emblematy z sylwetami szczoteczki do zębów oraz pasty do zębów)
7. Praca plastyczna „Zdrowy ząbek”- naklejanie czerwonych ust , przyklejanie białych zakrętek po napojach jako zdrowe ząbki

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.