X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45965
Przesłano:
Dział: Rewalidacja

Po nitce do kłębka. Konspekt zajęć rewalidacyjnych

Imię i nazwisko nauczyciela
Anita Orzechowska
Imię i nazwisko obserwującego
XXXX
Rodzaj zajęć
Rewalidacja
Imię i nazwisko ucznia/uczniów
XXXX
Temat zajęć
Po nitce do kłębka
Data obserwacji
16.12.2020 r.

Cele ogólne/terapeutyczne
Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych – rozumienie złożonych komunikatów w tym przenośni, żartów językowych.

Założone cele operacyjne
Uczennica:
rozumie postawione pytania problemowe i szuka odpowiedzi;
potrafi zdefiniować słowo przysłowie;
poznaje i rozumie sens przysłów;
dostrzega związek przysłów z życiem;
wymienia popularne znane Jej przysłowia;
swobodnie wyraża ekspresję werbalną.

Zaplanowane metody
oparta na słowie;
oparta na obserwacji;
oparta na praktycznym działaniu;
elementy terapii ręki.

Usprawniane funkcje
Koncentracja wzrokowo-ruchowa.
Rozumienie przenośni.

Wykorzystane narzędzia TIK
Karty pracy, filmiki

Tok zajęć
1. Połączenie się przez aplikację Google,,Classroom’’ na zajęcia rewalidacyjne.
2. Powitanie uczennicy.
3. Podanie tematu i celu zajęć.
4. Rozpoczęcie zajęć od ćwiczeń manipulacyjnych (przewracanie kartek na czas).
5. Wprowadzenie w tematykę zajęć:
a) Co to jest przysłowie?;
b) Kiedy stosujemy przysłowia?;
b) Poznanie popularnych przysłów-projekcja filmiku pt. Powiedzenia i przysłowia’’.
6. Rozwiązywanie kart pracy – łamigłówek z przysłowiami, wskazywanie prawidłowej odpowiedzi co oznacza dane przysłowie, kodowanie przysłów.
7. Podsumowanie zajęć – ewaluacja.
8. Podziękowanie uczennicy za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.