X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45879
Przesłano:

Wrzesień 1939

Konspekt zajęć przeprowadzonych w klasie III
08.IX.2020r.

Czas trwania zajęć: 1 godzina

Edukacja : polonistyczna

Cele ogólne:
 Poznanie historii II wojny światowej
 Wzbogacenie słownictwa uczniów związanego z II wojną światową

Cele szczegółowe:
• Uczeń czyta ze zrozumieniem tekst Wojciecha Kalwata II wojna światowa
• Opowiada o życiu Asiuni w trakcie wojny na podstawie wysłuchanego opowiadania Joanny Papuzińskiej Asiunia
• Uzupełnia metryczkę lektury
• Stosuje wielką literę w pisowni imion, nazwisk i nazw ulic
• Redaguje pisemną odpowiedź na pytanie: „Jak wyglądało życie dziewczynki w czasie II wojny światowej?”
• Bierze udział w sporządzaniu mapy myśli wokół tematu wojna
• Określa, co jest dobre, a co jest złe, w otaczającym go świecie i w świecie poznawanych tekstów oraz podaje uzasadnienie swojego zdania
• Gromadzi wiadomości na temat wybuchu i przebiegu II wojny światowej
• Rozpoznaje odgłosy wojny

Metody: Podające: wykład, pogadanka; praktyczne: praca z książką; aktywizujące: mapa mentalna myśli; prezentacja multimedialna filmu

Formy pracy: praca zbiorowa z całą klasą, indywidualna

Środki dydaktyczne: Podręcznik cz. 1, ćwiczenia do języka polskiego cz. 1, komputer, na kanale IPTtv w serwisie YouTube fragment filmu traktujący o II wojnie światowej, CD z dźwiękami wojny, zdjęcia

BLOK TEMATYCZNY
ZNOWU W SZKOLE
Temat: Wrzesień 1939

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Czytanie ze zrozumieniem tekstu Wojciecha Kalwata II wojna światowa.
2. Leksykon – wyjaśnienie znaczenia wyrazów: okupacja, sojusznik, okupant, front.
3. Gimnastyka oka i języka.
4. Fragment filmu Instytutu Pamięci Narodowej gdzie głównym bohaterem animacji
i przewodnikiem przez lata wojny jest miś Wojtek – niedźwiedź, który towarzyszył armii generała Andersa. Narrator przedstawia dzieciom prawdę o wojnie.
5. Opowiadanie o życiu Asiuni w trakcie wojny na podstawie wysłuchanego opowiadania Joanny Papuzińskiej Asiunia. Mapa myśli.
6. Uzupełnianie metryczki lektury. Słowa i wyrażenia zapisywane skrótem. Wielka litera w pisowni imion, nazwisk i nazw ulic.
7. Redagowanie pisemnej odpowiedzi na pytanie: „Jak wyglądało życie dziewczynki w czasie II wojny światowej?”.
8. Rozwiązywanie testu ze znajomości fragmentu lektury Joanny Papuzińskiej Asiunia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.