X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45856
Przesłano:

Własności pierwiastkowania - rozwiązywania zadań. Scenariusz lekcji kl. 7

Konspekt lekcji

Czas: 45 minut

Temat: Własności pierwiastkowania - rozwiązywania zadań.

Cele główne:
- Doskonalenie umiejętności wykorzystywania własności pierwiastkowania w zadaniach.
- Aktywizacja uczniów za pomocą narzędzi TIK

Cele operacyjne:
Uczeń:
• oblicza wartość pierwiastka kwadratowego z liczby nieujemnej
• oblicza pierwiastek z iloczynu pierwiastków;
• oblicza pierwiastek z ilorazu pierwiastków;
• włącza liczbę pod pierwiastek;
• wyłącza czynnik przed pierwiastek;
• dodaje proste wyrażenia zawierające pierwiastki.
potrafi zastosować własności pierwiastkowania w zadaniach.

Metody pracy:
- gra dydaktyczna
- poszukująco - problemowa

Formy pracy:
- zbiorowa
- indywidualna

Środki dydaktyczne:
- gra interaktywna "Otwórz pudełko - pierwiastki kwadratowe"
- interaktywny escape room "Własności pierwiastkowania"

PRZEBIEG LEKCJI

I. Faza organizacyjna

1. Powitanie.
2. Sprawdzenie obecności.

II. Faza realizacyjna

1. Nawiązanie do poprzednich lekcji.
Nauczyciel zadaje uczniom pytania:
- jakie własności pierwiastkowania poznaliśmy na poprzednich lekcjach?
- przypomnienie wzorów na iloczyn i iloraz pierwiastków
- w jaki sposób włączamy liczbę pod znak pierwiastka?
- jak wyłączamy czynnik przed pierwiastek?

2. Podanie tematu lekcji.
3. Powtórzenie i przećwiczenie podstawowych umiejętności z własności pierwiastkowania w grze dydaktycznej.
Gra interaktywna "Otwórz pudełko".
Uczeń wybiera numer pudełka, klika w wybrane pudełko i otwiera je, aby wyświetlić jego zawartość. W pudełkach znajdują się podstawowe zadania wymagające wykorzystania własności pierwiastkowania.

4. Interaktywny escape room "Własności pierwiastkowania"
Nauczyciel przekazuje uczniom link do interaktywnego escape room "Własności pierwiastkowania". Każdy z uczniów może samodzielnie spróbować przejść matematyczny pokój zagadek. Jednocześnie nauczyciel udostępnia escape room i kierując się wskazówkami uczniów porusza się po pokoju zagadek. Poszczególne zadania wymagają zastosowania podstawowych własności pierwiastkowania.

III. Faza podsumowująca

1. Podsumowanie wiadomości zdobytych na lekcji.
2. Zadanie pracy domowej: ćwiczenie 4 s. 124

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.