X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45750
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz imprezy grupowej "Dzień Przedszkolaka u Biedronek - Wehikuł czasu"

Grupa: dzieci 5 – letnie - Biedronki
Opracowanie i prowadzenie: M. Ściślak
Cele ogólne:
• Rozwijanie postawy akceptacji i tolerancji wobec innych i samego siebie.
• Rozwijanie umiejętności porozumiewania się za pomocą różnych werbalnych
i niewerbalnych środków wyrazu.
• Kształtowanie prawidłowych zachowań koniecznych w relacjach z rówieśnikami
i dorosłymi.
• Rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie swoich emocji.
• Wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności w podejmowanych działaniach.
• Rozwijanie umiejętności zastosowania nabytych wiadomości w praktyce.
• Rozwijanie naturalnej, swobodnej ekspresji dziecka: ruchowej, plastycznej, słownej i muzycznej.
• Rozwijanie i kształtowanie ogólnej sprawności ruchowej dziecka w miarę jego
możliwości.
Pomoce: „Wehikuł czasu” – budowla zbudowana według pomysłów dzieci i nauczyciela z dostępnych środków: kartonów, pojemników plastikowych, pokrywek, itp. (budowlę dzieci wykonują dzień wcześniej na zajęciach popołudniowych), chusteczki higieniczne, guma do skakania, emblematy – znaczki indywidualne dzieci, kula z kulkami i numerkami do losowania, plansza do zapisu kolejności akcji Superbohater/Superbohaterka tygodnia, kartki z imionami dzieci, flamastry, podkładki, piosenka: „Jestem sobie Biedroneczka” M. Ściślak, „Przywitamy się wesoło” (USB)medale dla każdego dziecka wykonane przez N. z okazji Dnia Przedszkolaka – Jestem Pięciolatkiem, niespodzianki dla dzieci: piórniki – saszetki, zakreślacze i mazaki pachnące, kolorowanki, płyty CD/USB: B. Wapińska, M. Stryja: „Tańce integracyjne/1”, „Dzieciaki w akcji”, „Zabawy muzyczno – ruchowe na różne okazje cz. V”, „Moje 5 lat. Zajęcia muzyczno - ruchowe”cz.1, „Elementarz piosenki cz.8. Zabawa”, „Logo Rytm Pau Lina”.

Przebieg imprezy:
1. Powitanie dzieci na imprezie grupowej zabawą integracyjną: „Czy chudzi, czy grubi” (CD 1/13 „Tańce integracyjne/1”). Zapoznanie z celem spotkania.
2. Symboliczne przejście przez „Wehikuł czasu” (wehikuł zbudowany wspólnie przez dzieci poprzedniego dnia z kartonów, pudeł, pokryw, itp.). Przemieszczenie się w czasie, gdy rodzice chodzili do przedszkola.
3. Zabawa integracyjna: „Pingwin” z cyklu: zabawy naszych rodziców – w małych zespołach lub indywidualnie.
4. Zabawa kołowa ze śpiewem: „Mam chusteczkę haftowaną”, z cyklu: zabawy naszych rodziców.
5. Zabawa językowa z wyliczankami: „Ene, due...”, „Bzy, bzy, bzy...”, z cyklu: wyliczanki naszych rodziców.
6. Zabawa pląs: „Przygotował zuch dwie nogi” (M. Z. Tomaszewska).
7. Zabawa ilustrowana ruchem do piosenki: „Popatrzcie na jamniczka” (CD 33/34 „Moje 5 lat” cz.1)
8. „Podwórkowe zabawy rodziców” – przeskakiwanie przez gumę do skakania, wskakiwanie na gumę, trzymaną przez dyżurne dzieci.
9. „Zabawa muzyczno – ruchowa: „Praczki”, z cyklu zabawy naszych rodziców (CD 5/25 „Elementarz...” cz.8).
10. Przejście przez „Wehikuł czasu”, powrót do teraźniejszości.
11. Zabawa integracyjna: „Przywitamy się wesoło” („Logo Rytm Pau Lina”)
12. Zabawa pantomimiczna: „Zajęcia przedszkolaka”. Dzieci poruszają się do słyszanej muzyki. Na przerwę w muzyce i polecenia słowne, naśladują wybrane czynności, wykonywane w przedszkolu (zajęcia plastyczne: rysowanie, gimnastyka: przysiady, łazienka: mycie rąk, spacer: marsz, zajęcia muzyczne: granie na bębenku, itp.)
13. Zabawa integracyjna ze śpiewem: „Jestem zuch” („Dzieciaki w akcji” USB)
14. Zabawa dydaktyczna: „Odszukaj swój znaczek”. Dzieci swobodnie tańczą do muzyki z CD dookoła znaczków rozłożonych na dywanie (CD 3 „Zabawy muzyczno – ruchowe na różne okazje cz.V”). Na przerwę w grze muszą wyszukać i podnieść w górę swój znaczek indywidualny.
15. „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” – przypomnienie regulaminu oraz zasad akcji Superbohater/Superbohaterka. Losowanie kolejności prezentacji swoich zainteresowań przez dzieci w tej akcji. Dziecko: dziewczynka i chłopiec wkładają rękę do zaczarowanej kuli z kulkami i losują z niej kartonik z numerem. Nauczyciel przyporządkowuje kolejno numery do przygotowanych terminów prezentacji. (w każdym tygodniu bohaterami są chłopiec i dziewczynka.
16. Zabawa plastyczna: „Wizytówki z imionami Biedronek”. Dzieci ozdabiają wizytówki według własnej inwencji, wykorzystując flamastry. Wystawka prac.
17. Pożegnanie hymnem grupowym: „Jestem sobie Biedroneczka” (M. Ściślak)
18. Wręczenie niespodzianek: medali wykonanych dla dzieci przez nauczycielkę: „Jestem Pięciolatkiem”, emblematów z uśmiechniętą buźką z papieru samoprzylepnego, piórniczków – saszetek, zakreślaczy, pachnących mazaków i kolorowanek z okazji Dnia Przedszkolaka. Pamiątkowe zdjęcia. Podziękowanie za wspólną zabawę.

Taniec integracyjny ze śpiewem: „Czy chudzi, czy grubi” sł. i muz. M. Stryja, aranżacja: B. Wapińska („Tańce integracyjne”)
Ref: Czy chudzi, czy grubi, czy mali, czy duzi, wszyscy lubią bawić się, się, się.
Więc kto jest tu razem z nami, niech dobierze się parami i niechaj weseli się.
I. /Nosek do noska, nosek do noska, mrugają oczka, raz dwa trzy/x2
Ref: Czy chudzi, czy grubi...
II. /A teraz buźka, a teraz buźka, słuchają uszka, raz dwa trzy/x2
Ref: Czy chudzi, czy grubi...
III. /Ręka do ręki, ręka do ręki i ukłon piękny, raz, dwa, trzy/x2
Ref: Czy chudzi, czy grubi...
IV. /Noga do nogi, noga do nogi, wystają rogi, raz, dwa, trzy/x2
Zabawa/pląs: „Pingwin”
O jak przyjemnie i jak wesoło
w Pingwina bawić się się się.
Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa,
Do przodu, do tyłu i raz, dwa i trzy.

Piosenka/pląs: „Przygotował zuch dwie nogi” M. Z. Tomaszewska
1. Przygotował zuch dwie nogi do dalekiej, ciężkiej drogi. Noga lewa, noga prawa, to dla zucha jest zabawa.
Ref: Idzie zuch, wicher dmucha i do tyłu ciągnie zucha. Ale zuch się nie przejmuje i wesoło maszeruje.
2. Przygotował zuch dwie ręce, tylko dwie, bo nie ma więcej. Ręka lewa, ręka prawa, to dla zucha jest zabawa.
Ref: Idzie zuch, wicher dmucha i do tyłu ciągnie zucha. Ale zuch się nie przejmuje i wesoło maszeruje.
3. Przygotował zuch dwa oka, takie wielkie, jak u smoka. Oko lewe, oko prawe, oba świata są ciekawe.
Ref: Idzie zuch, wicher dmucha i do tyłu ciągnie zucha. Ale zuch się nie przejmuje i wesoło maszeruje.

Piosenka/pląs: „Praczki” (CD 5 „Elementarz piosenki cz.8. Zabawa”)
Tu lewą mam rączkę, a tu prawą mam, jak praczki pracują, pokażę ja wam.
/Tak piorą, tak piorą przez cały, Boży dzień/x2
/Wieszają, wieszają przez cały Boży dzień/x2
/Maglują, maglują przez cały Boży dzień/x2
/Prasują, prasują przez cały Boży dzień/x2

Piosenka pt: ♫ „Popatrzcie na jamniczka” sł. D. Gellner, muz. B. Kolago
1. Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka, zaczaił się na babcię i porwał babci kapcie.
Ref: /A, jak spał, a jak spał, taką grzeczną minę miał/x2
2. Potargał chustkę w róże i zrobił dwie kałuże. I moją nową lalkę zaciągnął pod wersalkę.
Ref: /A, jak spał, a jak spał.../x2
3. A teraz gdzieś ucieka i szczeka, szczeka, szczeka. Łapiemy więc jamniczka, niech wraca do koszyczka.
Ref: /A, jak spał, a jak spał.../x2
4. Pod stołem jest koszyczek, w koszyczku śpi jamniczek. Jamniczek sobie śpi (pss...), jak się zbudzi, będzie zły!!!
Ref: /A, jak spał, a jak spał.../x2

Taniec integracyjny: „Jestem zuch” (CD 2 „Dzieciaki w akcji”)
/Jestem zuch /x2, tu mam głowę, a tu brzuch. Klaszczę w ręce ram, tam, tam i dzień dobry mówię Wam.
/Jestem zuch/ x2, tu mam nosek, a tu brzuch. Klaszczę w ręce ram, tam, tam i dzień dobry mówię Wam.

„Przywitamy się wesoło” (szkolenie „Logo Rytm Pau Lina”)
/Przywitamy się wesoło, zaklaszczemy 1,2,3, przywitamy się wesoło, zaklaszczemy ja i Ty. Przywitamy się wesoło, już tupiemy 1,2,3, przywitamy się wesoło, już tupiemy ja i Ty.
/Hop, hop, dzień dobry, witam wszystkich Was, cwałujemy, jak koniki, już muzyka woła nas (cwał boczny po obwodzie koła) całość/x2

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.