X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45551
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Święto Pluszowego Misia

Scenariusz zajęć przeprowadzony w grupie 3 – letnich
Prowadząca: Joanna Klimczyk
Data 27.11.2020
Temat zajęć: Święto Pluszowego Misia

Cele ogólne:
- wprowadzenie wszechstronnej stymulacji dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych, smakowych
- integracja grupy przez wytworzenie radosnej, serdecznej atmosfery.

Cele szczegółowe (dziecko):
- bierze aktywny udział w zabawach ruchowych przy muzyce
- ilustruje ruchem treść opowiadania
- smakuje miód, określa kolor i konsystencję.
- wypowiada się na określony temat
- ilustruje ruchem treść wiersza.
- doskonali sprawność ruchową

Metody:
- Słowna, Czynna, Praktyczna
Formy:
- indywidualna, grupowa,

Środki dydaktyczne: miś, płyta CD, tamburyno, obręcze, karty dydaktyczne, miód, dyplomy,

Przebieg zajęć:

1. Powitanie dzieci :
Kółeczko zwijamy dzieci zapraszamy, mało nas, wszystkie dzieci do nas.
2. Zabawa muzyczno - ruchowa do piosenki „Pokochaj Pluszowego misia”
Dzieci tańczą swobodnie z misiem.
3. Opowiastka ruchowa „Leśne misie”
Nauczyciel opowiada historyjkę, a dzieci-misie ilustrują ją za pomocą ruchu.
Małe misie cichutko spały w swoich legowiskach (dzieci skulone leżą na dywanie
i udają, że śpią). Nagle obudziło je brzęczenie pszczoły – najpierw ciche, a potem
coraz głośniejsze. Misie łapką odganiały pszczołę (dzieci machają rękami, jakby
odganiały pszczołę), ale ona nie odlatywała. Rozbudzone ze snu postanowiły poszukać
czegoś do jedzenia (dzieci wstają i spacerują po sali). Wdrapały się na drzewo
(dzieci wykonują ruchy, jakby wchodziły po drabinie). Zajrzały do dziupli i łapkami
zaczęły wyjmować znajdujący się w niej miód (dzieci udają, że jedzą pyszny,
słodki miód). Potem zeszły z drzewa (dzieci wykonują ruchy, jakby schodziły
z drabiny). Najedzone położyły się wygodnie na zielonej polanie (dzieci kładą się
wygodnie na dywanie).
4. „Jak smakuje miód” – smakowanie miodu, określanie koloru i konsystencji.
5. Rozmowa kierowana na temat miodu i pszczół.
- Skąd się bierze miód ?
- Jaki smak ( kolor) ma miód?
- jakie zwierzę bardzo lubi miód?
6. Zabawa ruchowa „ W ulu”
Dzieci pszczółki biegają po Sali, poruszając rękami do góry i do dołu. Na hasło Pszczoły do ula! Siadają na dywanie.
7. Zabawa ruchowa „Niedźwiadek”- dzieci ilustrują ruchem treść wiersza.
Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek.
Trzecia łapka, czwarta łapka, a to jest mój zadek.
Lubię miodek, kocham miodek, podbieram go pszczółkom.
Jedna łapką, drugą łapką, a czasami rurką.
8. Zabawa „Spacer misiów”
Nauczyciel rozkłada na podłodze koła . Zaprasza dzieci–misie do
domków (obręczy). Następnie mówi, że misie są głodne i idą na spacer szukać
miodu. Gra wolno na tamburynie. Dzieci chodzą na czworakach, opierają dłonie i stopy na podłodze, patrzą przed siebie. Na przerwę w muzyce misie wracają do swoich domków i zasypiają.
9. Pożegnanie i wręczenie wszystkim dzieciom dyplomów za wspólna zabawę, wspólne zdjęcia z misiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.