X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 4527
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz zajęć z języka angielskiego: Hiccups Forever - reading comprehension

Gimnazjum
-------------------

Klasa: 3d
Data: 15.04.2009
Prowadząca: mgr Aneta Górska
Temat: Hiccups Forever-reading comprehension.

Cele ogólne lekcji:
• uczniowie znają słownictwo związane z różnym stanem zdrowia oraz potrafią zastosować poznane zwroty i wyrażenia do konstruowania wypowiedzi ustnych,
• uczniowie potrafią czytać ze zrozumieniem i słuchać aktywnie tekstów związanych ze zdrowiem,
• uczniowie potrafią zastosować poznane słownictwo, uzupełniając podane zdania, przy użyciu czasu przeszłego – past simple
• dobrze radzić sobie z pracą indywidualną
• dokonywać wyborów i podejmować decyzje poprzez pracę grupową

Środki dydaktyczne i metody pracy:
• odtwarzacz CD, podręcznik, zeszyt, kserokopie, płyta CD, ilustracje, tablica, kreda.
• metody aktywizujące: metoda komunikacyjna, technika audio.

Przebieg Zajęć

1. Sprawy organizacyjne.
Zapoznanie uczniów z celami lekcji, zapis tematu.

2. Warm up – rozgrzewka językowa
• przypomnienie słownictwa poznanego na poprzedniej lekcji - ćwiczenia praktyczne - uczniowie posiadają odpowiedni zasób słownictwa i prezentują go rozwiązując zadania podane na kserokopiach
• wprowadzenie nowego słownictwa; uczniowie przewidują czego będzie dotyczył tekst - dyskusja - uczniowie opisują znane im sposoby na zatrzymanie czkawki

3. Hiccups Forever – czytanie tekstu o zagrożeniach środowiska
Uczniowie czytają tekst ze zrozumieniem i wykonują ćwiczenia: uczniowie potrafią czytać tekst ze zrozumieniem i rozwiązywać ćwiczenia o różnej formie
potrafią dokonywać odpowiednich wyborów
• uzupełnianie luk - praca indywidualna
• uzupełnianie zdań czasownikami z ramki - praca w parach
• dopasowywanie instrukcji do ilustracji - praca w parach

4. Rozmowy telefoniczne - słuchanie
Uczniowie aktywnie słuchają nagrania, wykonują ćwiczenie: uczniowie potrafią czytać ze zrozumieniem polecenia i słuchać aktywnie tekstów związanych ze stanem zdrowia
• uczniowie przyporządkowują każdej rozmowiezdanie podsumowujące jej treść - praca indywidualna
• uczniowie uzupełniają brakujące w zdaniach słowa - praca indywidualna

5. Czas przeszły – past simple
Uczniowie przypominają zasady tworzenia zdań w czasie przeszłym oraz omawiają sytuacje, w których tego czasu używamy - praca w grupie, dyskusja
• uczniowie uzupełniają zdania czasownikami regularnymi i nieregularnymi w czasie przeszłym - praca indywidualna
• uczniowie układają uzupełnione zdania w kolejności chronologicznej, aby powstał logiczny i spójny tekst - praca w parach

6. How much do you know about health? – podsumowanie (ankieta) - uczniowie aktywnie czytają tekst dokonując wyboru, ich zdaniem, najlepszych odpowiedzi;
uczniowie podają powody, dla których zdecydowali się na wybrane odpowiedzi
• uczniowie zapoznają się z pytaniami ankiety umieszczonej w podręczniku i omawiają wybrane odpowiedzi - praca w grupie, dyskusja.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.