X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45262
Przesłano:

Geburtstag. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin - składanie życzeń urodzinowych. Scenariusz zajęć języka niemieckiego, klasa 2

Temat lekcji: Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin – składanie życzeń urodzinowych.

Cele lekcji:
Uczeń zna niemieckie nazwy przedmiotów, które można dostać w prezencie
Uczeń potrafi zaśpiewać piosenkę urodzinową
Uczeń potrafi złożyć życzenia urodzinowe
Uczeń potrafi podziękować za prezent

Materiały / pomoce dydaktyczne:
podręcznik i zeszyt ćwiczeń „Hallo Anna 2”
odtwarzacz CD z płytami
krótki film dydaktyczny dla dzieci (,,Franzis Geburtstag”)
komputer
tablica interaktywna
karty obrazkowe przedstawiające różne prezenty
przedmioty, które można dostać w prezencie (autko, gra komputerowa, miś, piłka, puzzle, lalka..)
gra memory obrazkowe

Metody pracy:
śpiewanie piosenek
oglądanie filmu i odpowiadanie na pytania
słuchanie nagrań
ćwiczenie poprawnej wymowy
odgadywanie nazw prezentów
reagowanie na pytania odpowiednimi zwrotami
gra memory obrazkowe
wklejanie i uzupełnianie brakujących wyrazów

Formy socjalne:
praca indywidualna
plenum
nauczanie frontalne
praca w grupach

Przebieg lekcji
1. Wprowadzenie:
Powitanie, sprawdzenie obecności, czynności organizacyjne.
Rozgrzewka językowa – zaśpiewanie poznanych piosenek, powtórzenie liczb, odpowiadanie na pytania: Wie geht's dir? / Wie alt bist du ?/ Was magst du?
2. Prezentacja nowego materiału:
Nauczyciel pokazuje dzieciom prezent i pyta, co może być w środku pudełka. Uczniowie wymieniają nazwy przedmiotów, które można dostać w prezencie.
Nauczyciel wiesza na tablicy karty obrazkowe przedstawiające różne prezenty. Mówi w języku niemieckim, co one przedstawiają i prosi uczniów o powtarzanie.
Nauczyciel pyta uczniów, co mówią lub śpiewają, gdy ktoś ma urodziny. Następnie uczniowie śpiewają piosenkę urodzinową i składają życzenia.
3. Faza ćwiczeń:
- Uczniowie oglądają ilustrację w podręczniku na str.26, słuchają nagrania i starają się zrozumieć historyjkę. Wymieniają nazwy prezentów, które wystąpiły w słuchowisku.
- Uczniowie wykonują ćwiczenia nr 1,2,4,5 w zeszycie ćwiczeń na str. 28,30 - wklejają naklejki oraz uzupełniają wyrazy.
- Uczniowie oglądają krótki film o urodzinach Franzi. Nauczyciel zadaje pytania do filmu, a uczniowie odpowiadają.
- Nauczyciel ukrywa w pudełku jakiś prezent. Jedna osoba wychodzi na środek i zadaje pytanie: Was ist das? Pozostałe dzieci próbują zgadnąć. Kto pierwszy poda trafną odpowiedź wychodzi na środek i teraz on zadaje pytanie.
- Uczniowie w małych grupach grają w memory obrazkowe i utrwalają niemieckie nazwy prezentów.
Lekcję kończy wspólne śpiewanie piosenki urodzinowej.
4. Zakończenie:
Podsumowanie lekcji i ocena pracy uczniów na lekcji.
Uczniowie określają stopień realizacji celów.
Zadanie domowe: Niemieckie nazwy prezentów oraz piosenka urodzinowa na pamięć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.