X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45175
Przesłano:

Motyl. Scenariusz zajęć świetlicowych

Temat: Motyl- zajęcia świetlicowe
Cele ogólne:
• ćwiczenia kalendarzowe
• rozwijanie wrażliwości dotykowej i wzrokowej
• usprawnianie pracy rąk i dłoni
• rozbudzenie ekspresji plastycznej i dawanie radości z wykonywanego działania
• kształtowanie pojęć: duży- mały
• segregowanie przedmiotów wg kolorów
Cele operacyjne (szczegółowe):
Uczeń potrafi:
• nazwać dzień tygodnia oraz aktualny miesiąc
• określić jaka jest pogoda i wskazać odpowiedni obrazek
• posługiwać się różnymi technikami plastycznymi
• dopasować kolorowe przedmioty do odpowiednich kolorów
• wskazać, który przedmiot jest duży, a który mały
• dostosować się do reguł gry

Metody:
Gry i zabawy dydaktyczne
Forma zajęć: indywidualna i zbiorowa
Pomoce: etykietki do ćwiczeń kalendarzowych, przedmioty duże i małe, przedmioty
w kolorach: czerwony, żółty, niebieski, zielony, materiały do pracy plastycznej, gra „Motylki”

Przebieg zajęć:

 Śpiewanie każdemu dziecku piosenki na powitanie „Witaj..... jak się masz”

 Ustalenie aktualnego dnia tygodnia, miesiąca, pogody oraz pory roku

 „Łowienie” kolorowych motyli za pomocą magnesu

 Wskazywanie przedmiotów dużych oraz małych

 Dopasowywanie kolorowych przedmiotów do odpowiednich kolorów skrzydeł motyla

 Ozdabianie skrzydeł motyla za pomocą różnych technik plastycznych(wydzieranka z papieru kolorowego oraz malowanie palcami)

 Zabawa „szukanie motyla”(ciepło-zimno)

 Rozdanie dzieciom wesołych buziek (nagrody)

 Pożegnanie z dziećmi

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.