X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 45170
Przesłano:

Zwierzęta egzotyczne - zabawy dydaktyczne pobudzające aktywność uczniów. Scenariusz zajęć świetlicowych

Zwierzęta egzotyczne- zabawy dydaktyczne pobudzające aktywność uczniów
Cele ogólne:
• Ćwiczenia kalendarzowe
• Kształtowanie pojęć związanych ze zwierzętami egzotycznymi
• Usprawnianie myślenia oraz umiejętności skupienia uwagi
• Usprawnianie pamięci
• Pobudzanie do aktywności
• Usprawnianie dłoni oraz rąk
• Rozbudzenie ekspresji plastycznej i dawanie radości z wykonywanego działania

Cele szczegółowe:
Uczeń potrafi:
• Określić jaka jest pogoda, pora roku oraz dzień tygodnia
• Nazwać wybrane zwierzęta egzotyczne i/ lub wskazać je na odpowiednim obrazku
• Odgadywać zagadki dotyczące wybranych zwierząt egzotycznych
• Skupić uwagę na tekście czytanym przez nauczyciela
• Zapamiętać proste rozmieszczenie kilku obrazków
• Wskazać jakich elementów brakuje na obrazku
• Posługiwać się różnymi technikami plastycznymi

Metody pracy:
Gry i zabawy dydaktyczne
Formy pracy:
Indywidualna i zbiorowa
Pomoce dydaktyczne:
Etykietki, pojemnik wypełniony styropianem, figurki i obrazki zwierząt egzotycznych, książka z obrazkami zwierząt, zagadki oraz wierszyki o zwierzętach, gra „ Jaki zwierz zniknął?”, obrazki ze zwierzętami z brakującymi elementami, papier kolorowy, kartki, kleje
Przebieg zajęć:
• Powitanie z uczestnikami zajęć
• Zaznaczenie aktualnej pogody, pory roku oraz dnia tygodnia za pomocą etykietek
• Losowanie z pojemnika wypełnionego styropianem figurek zwierząt egzotycznych i nazywanie ich oraz/lub wskazywanie ich na obrazkach-jednocześnie pokazywanie przez nauczyciela obrazka wylosowanego zwierzątka w książce oraz pytanie o charakterystyczną dla niego cechę (np. zebra-paski, wielbłąd-garby, słoń –trąba itp.)
• Odgadywanie zagadek związanych ze zwierzętami egzotycznymi
• Nauczyciel czyta krótkie wierszyki o zwierzętach, uczniowie przyklejają na kartkę wg kolejności obrazki zwierząt, o których był wierszyk
• Gra: „Jaki zwierz zniknął?”
• Dorysowywanie na obrazkach przedstawiających zwierzęta brakujących elementów
• Praca plastyczna ”Żyrafa” – przyklejanie elementów z papieru kolorowego
• Zakończenie zajęć

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.