RAINBOW” - SCENARIUSZ ZAJĘĆ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W PRZEDSZKOLU
Data: 23.04.2020r.
Grupa wiekowa: 4-latki
Temat: „Rainbow” – tęcza.
Realizacja podstawy programowej:
IV.21 – rozumie bardzo proste polecenia w języku angielskim i reaguje na nie;
Cel zajęć:
- reaguje na proste polecenia kierowane podczas zajęć typu: sit down, close your eyes, stand up!;
- poznaje nowe słownictwo;
- uczestniczy w zabawach ruchowych, plastycznych podczas zajęć;
Przebieg zajęć:
• Piosenka na powitanie „Hello song” – dzieci wspólnie z nauczycielką śpiewają piosenkę;
• Dzieci siedzą w kole. Nauczycielka pokazuje dzieciom karty obrazkowe z nowo wprowadzanymi słowami:
SPRING – WIOSNA, FLOWER – KWIAT, SUN -SŁOŃCE, RAIN – DESZCZ.
• Rozwiązanie zagadki: When it's sunny and it rains. (Nauczycielka pokazuje karty obrazkowe z deszczem i słońcem jednocześnie. Dzieci odgadują, że wtedy powstaje tęcza (nauczycielka pokazuje kartę z tęczą) Yes, very good, it’s a Rainbow.
• „How Is A Rainbow Formed” – film edukacyjny o tym jak powstaje tęcza, który jest opowiadany w j. angielskim
• Utrwalenie nazw kolorów występujących w tęczy. Dzieci nazywają poszczególne kolory: RED- CZERWONY, ORANGE- POMARAŃCZOWY, YELLOW - ŻÓŁTY, GREEN- ZIELONY, BLUE- NIEBIESKI, PURPLE- FIOLETOWY.
• Piosenka o pięknej tęczy pt. „After the Rain”.
Listen the song about the Rainbow. Dzieci słuchają piosenki, przy kolejnym słuchaniu próbują śpiewać;
• „Rainbow” – praca plastyczna, wyklejanie tęczy kolorową plasteliną
• Zakończenie aktywności i podziękowanie dzieciom za zajęcia;