Konspekt lekcji języka angielskiego
Nauczyciel prowadzący: Anna Frątczak
Klasa: Szkoła Podstawowa, kl. II a
Temat: I feel sick (Źle się czuję).
Cele dydaktyczne:
Uczeń :
zna kolejne angielskie nazwy potraw (pizza, spaghetti, ice-cream , chips, milkshake)
kojarzy pisemna wersje wyrazu z obrazkiem
zna zwroty: I feel sick. Lots of (spaghetti). It’s my favourite food .
utrwala wcześniej poznane zwroty : Do you like (chicken)? Please.
doskonali umiejętność słuchania tekstów w języku angielskim (historyjka)
Cele wychowawcze:
• ćwiczenie umiejętności pracy zespołowej (praca w parach)
Metoda nauczania:
• Metoda podająca
• Metoda aktywizująca
Środki dydaktyczne
• karty obrazkowe z potrawami
• płyta CD
• podręcznik
Formy pracy:
• praca z całą klasą
• praca w grupach
• praca w parach
• praca indywidualna
Tok lekcji:
1.Czynności wstępne:
Powitanie: sprawdzenie obecności uczniów.
2. Rozgrzewka językowa:
Ponowne, wspólne zaśpiewanie piosenki poznanej na poprzedniej lekcji.
Odnajdywanie nowych słów w piosence.
Odpowiadanie na pytania nauczyciela odnośnie upodobań kulinarnych.
3. Prezentacja:
Pogadanka dotycząca zamawiania ulubionych potraw w restauracji.
Wysłuchanie nagrania z jednoczesnym czytaniem krótkich dialogów zawartych w
historyjce.
Wprowadzenie nowego słowa: milkshake.
4. Nauczyciel prosi dzieci o wyjęcie kart obrazkowych przygotowanych na jednej z poprzednich lekcji. Uczniowie grają w grę, w której muszą zapytać o upodobania kulinarne drugiej osoby i odpowiedzieć na zadane pytania.
5. Nauczyciel prosi dzieci aby otworzyły podręczniki na stronie 116. Dzieci podają nazwy narysowanych w ćwiczeniu potraw. Zadaniem dzieci jest zapytanie trzech innych osób w klasie, czy lubią dane potrawy. Dzieci zapisują odpowiedzi kolegów w podręczniku.
7. Zabawa w restaurację. Nauczyciel dzieli klasę na kilkuosobowe grupy. Każda grupa otrzymuje kartkę papieru i wspólnie tworzy menu swojej restauracji. Następnie, grupa udaje klientów restauracji i wszyscy zamawiają u kelnera ulubione potrawy.
8.Zadanie uzupełniające: Nauczyciel prosi uczniów, by na dane hasło (nazwa potrawy) wszyscy, którzy lubią potrawę wstali i razem powiedzieli I like...
Uczniowie, którzy nie lubią danej potrawy zostają na miejscach i mówią I don’t like...
9. Podsumowanie lekcji:
Nauczyciel przypomina dzieciom znaczenie słów poznanych na lekcji, zapowiadając powrót do nich na kolejnych zajęciach.