KONSPEKT ZABAWY KARNAWAŁOWEJ UCZNIÓW KLAS IV-VI
Opracowała: Anna Frątczak
CELE EDUKACYJNE:
• Rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
• Integrowanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych podczas wspólnych zabaw
• Rozwijanie umiejętności interpersonalnych,
• Wzmacnianie więzi pomiędzy uczniami,
• Rozwijanie zdolności wypowiadania się na forum społeczności szkolnej,
• Kultywowanie tradycji związanych z okresem karnawałowym.
CELE OPERACYJNE:
Uczniowie:
• dokonują autoprezentacji,
• współpracują w grupie,
• dbają o kulturę słowa,
• budują poczucie własnej wartości,
• współpracują w grupie,
• rozwijają zdolności plastyczne,
• rozwijają poczucie estetyki,
• znają formy kulturalnego spędzania czasu wolnego,
• znają zasady kulturalnego zachowania się podczas zabawy tanecznej,
• potrafią wyrażać uczucia i szacunek względem rówieśników i młodszych kolegów.
FORMY PRACY
• jednostkowa,
• grupowa,
• zbiorowa
PRZEBIEG ZABAWY KARNAWAŁOWEJ
• Rozpoczęcie: powitanie, życzenia udanej zabawy, swobodny taniec.
• Prezentacja strojów karnawałowych, indywidualnie przez każde dziecko; wstęp do konkursu na najciekawsze przebranie.
• Swobodny taniec uczestników zabawy.
• „Czas na ciasteczko” przerwa na poczęstunek.
• Konkurs – taniec z balonikiem.
• Rozpoczęcie konkursu na „Mini poemat”, swobodny taniec.
• Zabawa „Jedzie pociąg”
• Konkurs - „Kto ostatni ten gapa”
• Swobodny taniec uczestników zabawy.
• Konkurs na najśmieszniejszy dowcip.
• Konkurs – „Podbijanie balonika”
• Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie; losowanie nagród pocieszenia
• Rozstrzygnięcie konkursu na „Mini poemat”
• Swobodny taniec uczestników zabawy.
• Konkurs - „Składanie origami”
• Swobodny taniec uczestników zabawy.
• Konkurs tańca „Break dance”
• Zakończenie zabawy.