X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 4461
Przesłano:

Konspekt zajęć przeprowadzonych z uczennicą z upośledzeniem umysłowym i klasą VI b

1. Data: 04.12.2007
2. Czas trwania: 45 minut
3. Prowadząca: mgr Maja Koźlak
4. Temat: odwiedziny Mikołaja
5. Cele:
wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój
usprawnianie dużej i małej motoryki
tworzenie pozytywnej atmosfery podczas zajęć
rozwijanie umiejętności współdziałania
wyzwalanie aktywności ruchowej dzieci
kształtowanie pozytywnej postawy wobec niepełnosprawnej koleżanki.
6. Formy pracy: indywidualna, grupowa
7. Metody pracy: słowne: instrukcja ,praktyczna (zadania stawiane dziecku), pokaz
8. Pomoce: krzyżówka, kredki, farby, pisaki, kartka z portretem Mikołaja

9. Przebieg zajęć:

- Powitanie Kasi przez koleżanki i kolegów z klasy.

- Nauczyciel wiesza na tablicy krzyżówkę z hasłem. Zadaniem uczniów jest rozwiązanie krzyżówki. By dowiedzieć się jaki wyraz trzeba wpisać do krzyżówki należy rozwiązać działanie matematyczne. Chętni uczniowie podchodzą do tablicy i rozwiązują krzyżówkę. Jeden z uczniów odczytuje hasło. Hasłem jest: Spotkanie z Mikołajem.

- Wszyscy wołamy Mikołaja. Mikołaj wchodzi do klasy z workiem prezentów. Mikołaj rozdaje prezenty. Uczniowie aby dostać prezent od Mikołaja muszą się przedstawić w śmieszny sposób.

- Zaproszenie do wspólnej zabawy muzyczno - ruchowej „Pingwin” „Ługi Bugi”. Kasia bawi się z pomocą nauczyciela wykonując polecenia zgodnie ze swoimi możliwościami.

- Pożegnanie Mikołaja.

- Zajęcia plastyczne – wykonanie przy pomocy przyniesionych przez uczniów przyborów do malowania portretu Mikołaja. Kasia przy pomocy nauczyciela maluje portret farbami.

- Pożegnanie rówieśników z Kasią.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.